Miejscy urzędnicy już wcześniej planowali uczniów Sobieskiego przenieść w inne miejsce.

i

Autor: klw Miejscy urzędnicy już wcześniej planowali uczniów Sobieskiego przenieść w inne miejsce.

Po pomoc do magistratu i do Urzędu Pracy. Gorzowska Dycha już ruszyła

2020-04-20 13:34

Gorzowscy przedsiębiorcy od poniedziałku (20.04) mogą ubiegać się o bezzwrotną pomoc finansową. Ma to pomóc lokalnym firmom w trudnym czasie pandemii koronawirusa. W puli jest dziesięć milionów złotych.

Większa część środków, bo osiem milionów przeznaczona jest na m.in. umorzenie czynszów dla lokalnych przedsiębiorców. Żeby otrzymać pomoc należy zwrócić się m.in. do wydziału wydział obsługi inwestora i biznesu gorzowskiego magistratu. Tam urzędnicy pomogą wypełnić odpowiedni wniosek.

Natomiast dwa miliony złotych są zabezpieczone na bezzwrotną pomocą pieniężną dla przedsiębiorców. Chodzi o utrzymanie dotychczasowych miejsc pracy poprzez dofinansowanie wynagrodzenia pracowników zatrudnionych na umowę o pracę. Wnioski trzeba złożyć w wersji elektronicznej - przez EPUAP w Powiatowym Urzędzie Pracy w Gorzowie.

Pracodawca w Urzędzie Pracy będzie musiał przedłożyć przy tym oświadczenia m.in. o: miejscu zamieszkania pracowników, zobowiązanie, że utrzyma stan zatrudnienia przez trzy miesiące po okresie dofinansowania, oświadczenie o utracie co najmniej 20 proc. przychodów w miesiącu poprzedzającym miesiąc złożenia wniosku.

Warto się pospieszyć, bo o przyznaniu dotacji zadecyduje kolejność zgłoszeń. - Jeżeli pula się wyczerpie, to miasto nie wyklucza zwiększenia kwoty. Uzależnione to będzie od zainteresowania oraz możliwości finansowych miasta - mówi Jacek Szymankiewicz, wiceprezydent miasta.Na pieniądze będą mogli liczyć także osoby samozatrudnione.

Przypomnijmy, program pomocowy Gorzowska Dycha został uchwalony na piątkowej (17.04) sesji przez miejskich radnych. Przeznaczony jest wyłącznie dla firm gorzowskich.