straż graniczna nepalczycy

i

Autor: Nadodrzański Oddział Straży Granicznej

Po kontroli w centrum Gorzowa muszą wracać do swojego kraju

2023-03-17 13:51

Nie próżnowała w tym tygodniu straż graniczna. Funkcjonariusze z Polsko-Niemieckiej placówki w Świecku w poniedziałek [13.03] zatrzymali auto, którym jechało trzech Afgańczyków bez dokumentów uprawniających ich do przebywania w Polsce.

Za kółkiem siedział 37-letni Polak, którzy cudzoziemców chciał przewieźć do Niemiec. Wcześniej obywatele Afganistanu do Polski dostali się przez Turcję i Białoruś. Za pomoc w złamaniu przepisów kierowcy grozi do trzech lat więzienia. Obcokrajowcy z kolei dobrowolnie poddali się karze pozbawienia wolności na 6 miesięcy z rocznym zawieszeniem.

Jak działa system perymetryczny na granicy z Białorusią? Straż Graniczna pokazała nagrania

Z kolei do Nepalu wrócić będzie musiało czterech obywateli tego kraju, którzy przez strażników zostali skontrolowani tego samego dnia w centrum Gorzowa. Wszyscy z nich mieli warunkowe pozwolenie na pobyt w Polsce, jednak złamali jego warunki.

Nepalczycy mieli pozwolenie na pracę w konkretnych zakładach pracy. I rzeczywiście podjęli ją po przybyciu do kraju. Później jednak zmienili pracodawcę bez zgłoszenia tego w urzędzie, co już jest złamaniem przepisów, a ostatnio pozostawali bezrobotni.

QUIZ z wiedzy ogólnej o polskich serialach. Nie skompromituj się!

Pytanie 1 z 13
Kto grał małżeństwo Barbary i Bogumiła Niechciców w serialu "Noce i dnie"?