Igrzyska Olimpijskie Paryż

i

Autor: www.mccmedale.pl

ATAK

Planował brutalny atak na sztafetę olimpijską. 26-latek w rękach francuskiej policji

2024-05-24 11:21

Francuskim policjantom udało się zatrzymać mężczyznę, który planował przeprowadzić "brutalną akcję" podczas uroczystości związanych ze sztafetą olimpijską, jaka biegnie przez kraj. Oficjalne informacje w ten sprawie przekazał minister spraw wewnętrznych Francji Gerald Darmanin na platformie X.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu były zagrożone

W dniach od 26 lipca do 11 sierpnia w Paryżu odbędą się igrzyska olimpijskie, w trakcie których sportowcy z całego świata będą walczyć o medale w kilkudziesięciu dyscyplinach. Wcześniej paryskimi ulicami przebiegnie sztafeta niosąca znicz olimpijski do Paryża. Jak się okazuje, bezpieczeństwo osób biorących w niej udział było poważnie zagrożone.

W czwartek (23.05) francuskie służby poinformowały o zatrzymaniu mężczyzny, który planował brutalny atak na uczestników sztafety.

Aresztowano osobę planującą brutalną akcję podczas przejścia sztafety ze zniczem olimpijskim w Bordeaux. Dziękuję policjantom i szerzej wszystkim pracownikom ministerstwa, którzy zabezpieczają ten popularny festiwal z niezwykłym profesjonalizmem i zaangażowaniem" - napisał na swoim profilu na platformie X Gerald Darmanin, minister spraw wewnętrznych Francji.

Policja aresztowała 26-latka zaledwie na dwa dni przed rozpoczęciem imprezy.

W mieszkaniu zatrzymanego znaleziono broń i ładunki wybuchowe

Śledztwo w tej sprawie wszczęto 17 maja po tym, gdy na jednym z portali społecznościowych pojawiły się informacje dające podstawy do stwierdzenia istniejącego zagrożenia.

Ustalono, że zatrzymana osoba planowała i przygotowała "brutalną akcję" w trakcie przebiegu sztafety ze zniczem olimpijskim w Bordeaux" - potwierdził prokurator Republiki w Bordeaux Frederique Porterie. 

Jak dodał "podejrzany jest znany policji i służbom". Podczas rewizji w jego mieszkaniu zabezpieczono m.in. broń i kilka telefonów komórkowych, które mogły być użyte do zdetonowania ładunków wybuchowych.

Szacuje się, że do Francji na igrzyska przyjedzie nawet 10 milionów osób.

Zobacz też" Lubuskie derby żużlowe. Falubaz Zielona Góra kontra Stal Gorzów

Sonda
Będziesz oglądać Letnie Igrzyska Olimpijskie 2024?
Paweł Korzeniowski: Chcę popłynąć na szóstych igrzyskach