Chróścik tor do jazdy motocykl

i

Autor: Gorzowskie Inwestycje Miejskie

MIASTO

Plac do ćwiczeń dla motocyklistów wkrótce w Gorzowie. Umowa podpisana

2024-01-20 14:46

Gorzowscy urzędnicy rozstrzygnęli przetarg i wybrali firmę, któa zajmie się wybudowaniem placu do ćwiczeń dla fanów jednośladów. Wykonawca - Zakład Usługowo-Handlowy „TRANSROB” z Gorzowa Wlkp. - ma cztery miesiące na wykonanie zadania.

To świetne wiadomości dla wszystkich fanów wyczynowej jazdy na motocyklu. Mimo początkowych trudności udało się wybrać firmę, która wykona specjalny asfaltowy plac, umożliwiający doskonalenie technik jazdy motocyklem. Mają się tam znaleźć różnego rodzaju słupki i urządzenia do slalomów, ósemek czy stunt.

Wykonawca wybrany. Tor coraz bliżej

Zakład Usługowo-Handlowy „TRANSROB” z Gorzowa Wlkp. to jedyna firma, która złożyła swoją ofertę w drugim już przetargu na to zadanie. Po analizie gorzowscy urzędnicy zdecydowali o rozstrzygnięciu przetargu, a to oznacza, że już wkrótce rozpoczną się roboty. Na ich przeprowadzenie wykonawca będzie miał 4 miesiące od momentu podpisania umowy.

Sam koszt zadania opiewa na ponad 560 tys. złotych. Przypomnijmy: to inwestycja wybrana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022.

Tor do jazdy wyczynowej dla motocyklistów w Gorzowie. Gdzie powstanie?

Tor, na którym fani jednośladów będą mogli doskonalić swoje umiejętności w bezpiecznych, nie stwarzających zagrożenia warunkach powstanie przy ulicy Małyszyńskiej w Chróściku, w pobliżu drogi ekspresowej S3.

Na początku miał on się znaleźć przy ulicy Mironickiej, obok trasy S3. Później zdecydowano, że powstanie on na Zawarciu, niedaleko toru motocrossowego, jednak i ta lokalizacja się nie sprawdziła. Wszystko dlatego, że jednym z głównych założeń było, aby plac był oddalony od zabudowań.

Zakończenie Sezonu Motocyklowego w Gorzowie 2023

Sonda
Umiesz jeździć motocyklem?
Ryk motocykli na 11 listopada. Wielka Motoparada Niepodległości