PKP InterCity - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: PKP Intercity

pkp intercity

PKP Intercity podsumowało długi, sierpniowy weekend. Ilu było pasażerów? Mamy statystyki

2023-08-17 15:13

Podczas długiego weekendu sierpniowego ponad 1,2 miliona podróżnych skorzystało z połączeń PKP Intercity, co stanowi wzrost o 300 tysięcy osób w porównaniu z analogicznym okresem w poprzednim roku. Firma PKP Intercity przekazała tę informację w oświadczeniu wydanym w czwartek.

PKP Intercity podsumowało długi weekend

Największa liczba pasażerów podróżowała w piątek 11 sierpnia, kiedy to blisko 254 tysiące osób skorzystało z usług PKP Intercity. W ciągu każdego dnia długiego weekendu średnio podróżowało ponad 244 tysiące osób.

Spółka podkreśliła, że jest to rekordowy wynik w jej historii. W okresie od stycznia do lipca tego roku, do pociągów przewoźnika wsiadło prawie 38 milionów pasażerów. Zgodnie z oświadczeniem, te liczby sugerują, że do końca grudnia spółka może przewieźć ponad 60 milionów osób.

PKP Intercity wzmocniło swoje usługi w okresie od 11 do 15 sierpnia poprzez dodanie 147 dodatkowych pociągów z 175 dodatkowymi wagonami. Dodatkowo, do ruchu wprowadzono dwa nowe spalinowe zespoły trakcyjne. Dłuższe składy pojawiły się na trasach łączących największe aglomeracje oraz w połączeniach do głównych ośrodków turystycznych, takich jak Trójmiasto, Olsztyn, Ustka, Kołobrzeg i Świnoujście.

PKP Intercity jest głównym polskim przewoźnikiem kolejowym, oferującym połączenia między większymi miastami oraz popularnymi miejscami wypoczynkowymi w kraju. Firma łączy także mniejsze miasta z aglomeracjami oraz umożliwia podróże po Europie.

Wielka podwyżka w PKP Intercity. Bilety kolejowe znów mocno zdrożeją