gorzów: piotr wilczewski

i

Autor: kb

Wybory samorządowe Gorzów

Piotr Wilczewski kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gorzowa

2024-02-12 15:05

Kuluarowe informacje znalazły potwierdzenie w rzeczywistości. Piotr Wilczewski jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Gorzowa. 39-latek w trakcie konferencji prasowej przedstawił pierwsze punkty swojego programu.

Była w tym bezpłatna komunikacja dla najmłodszych, plan inwestycyjny dla szkół i żłobków, ale też jeden pomysł dosyć niespodziewany:

Powiększmy Gorzów, dobrze państwo słyszą. I nie mówimy tylko o dodatkowych piętrach w gorzowskim ratuszu, ale mówimy o tym, jak ściągnąć dodatkowe pieniądze do naszego miasta od mieszkańców okolicznych gmin. Dlatego stworzymy kartę mieszkańca z prawdziwego zdarzenia, która będzie dawała szereg zniżek dla osób płacących podatki w naszym mieście.

Donald Tusk w Morągu rozpoczyna kampanię

Wilczewski jest gorzowskim rajcą od 2018 roku. To jego pierwsza kadencja. Równolegle z udziałem w wyścigu prezydenckim, będzie też jedynką PO do rady z okręgu nr 5. Pochodzi z Gorzowa, kończył szkołę wyższą we Frankfurcie nad Odrą. Tytuł magistra uzyskał z kolei na poznańskim UAM w dziedzinie master in european studies. Wybory samorządowe odbędą się 7 kwietnia, ewentualna druga tura dwa tygodnie później.

Wyniki wyborów parlamentarnych w III RP

Pytanie 1 z 10
Kto wygrał wybory do Senatu RP w 1989 roku?