Samolot Boeing 787

i

Autor: 787_First_Flight.jpg: Dave Sizer / www.commons.wikimedia.org

WYPADKI

Pilot zmarł w toalecie w trakcie lotu! Dramatyczne wydarzenia w samolocie

2023-08-17 10:26

Do tragicznych wydarzeń doszło na pokładzie samolotu linii LATAM Airlines lecącego z Miami do Santiago de Chile. Podczas lotu pilot na chwilę opuścił stery i udał się do toalety, gdzie... prawdopodobnie doznał ataku serca. Samolot lądował awaryjnie w Panamie, ale życia mężczyzny nie udało się już uratować.

Wszystko wydarzyło się około 3 godzin od startu na pokładzie Boeinga 787. Kiedy samolot znajdował się na wysokości około 10 tysięcy metrów pilot kierujący maszyną źle się poczuł i postanowił pójść do toalety. Jego nieobecność się przeciągała dlatego zaniepokojony personel postanowił poszukać mężczyzny.

Pilot samolotu znaleziony nieprzytomny w toalecie

Gdy załoga otworzyła drzwi do toalety zauważyła, że pilot leży nieprzytomny na ziemi. Dwóch pozostałych pilotów kierujących samolotem zdecydowało więc o natychmiastowym awaryjnym lądowaniu. Maszyna skierowana została na międzynarodowe lotnisko w Panamie, gdzie wylądowała niespełna pół godziny od zgłoszenia wypadku.

Na miejscu czekali już ratownicy medyczny, którzy bezzwłocznie przystapili do udzielenia pomocy nieprzytomnemu pilotowi. Niestety, okazało się, że na tę pomoc jest już za późno.

Póki co nie podano oficjalnie jaka była przyczyna śmierci. Najprawdopodobniej mężczyzna doznał zawału serca.

Awaryjne lądowanie samolotu w Krakowie-Balicach

Sonda
Boisz się latać samolotem?
W Bydgoszczy będą remontowane samoloty F-16