lubniewice policja jeziora 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Część łodzi została zniszczona przez wybuch.

Pijani i wybuch silnika na jeziorach w Lubuskiem. Mundurowi apelują o rozsądek! [FOTO]

2021-06-22 14:55

Miniony weekend (19-20.06) był upalny i sporo osób wybrało się nad akweny, by zażyć ochłody. Niestety, gdy żar lał się z nieba nie wszyscy zachowywali się tak jak trzeba. O włos uniknięto tragedii.

Doszło do kliku niebezpiecznych zdarzeń, w które mogły zakończyć się dramatycznie. Niestety niektórzy plażowicze bagatelizują zasady, które mogą uratować im życie.

W niedzielę (20.06) na jeziorze Lubiąż w Lubniewicach doszło do wybuchu silnika. W płomieniach stanęła łódź motorowa, ale mężczyzna, który był na pokładzie zdążył wyskoczyć do wody. Dzięki działaniom policji i WOPR-u udało się szybko ugasić pożar oraz udzielić pomocy poszkodowanemu. Mężczyzna ma dwie złamane nogi. Ratownicy apelują, by przed wypłynięciem łodzią z wbudowanym silnikiem wietrzyć jego komorę.

lubniewice policja jezioro 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja W Lubniewicach tworzony jest Sezonowy Posterunek Specjalistyczny Policji

Z kolei na jeziorze Lubiewo w gminie Drezdenko wodny patrol sprawdził dziwnie zachowująca się parę na kajaku. Okazało się że 41-latek i 30-latka mieli po dwa promile alkoholu. Dostali mandaty po 500 złotych. Natomiast na terenie gminy Stare Kurowo 38-latek skoczył do basenu na „główkę”. Z urazem kręgosłupa trafił do szpitala.

lubniewice policja pijani

i

Autor: materiały Lubuska Policja Dwóch mężczyzn było kompletnie pijanych.

W Lubniewicach była jeszcze jedna weekendowa interwencja. Na chodniku leżał mężczyzna, był w stanie silnego upojenia alkoholowego. Obok w trawie "odpoczywał" jego kolega. Udzielono im pomocy. W upały trzeba nawadniać organizm, ale nie alkoholem.

Ratownik ostrzega: wystrzegaj się tego w czasie wypoczynku nad wodą
Sonda
Polska. Czy kary za znęcanie się nad zwierzętami powinny być wyższe?