gorzów teatralna parking 1

i

Autor: Fragles Zaniepokojeni mieszkańcy ul. Teatralnej.

Parkingowy problem w Gorzowie. Mieszkańcy kontra urzędnicy!

2021-09-01 14:23

Z zaparkowaniem w centrum Gorzowa, można powiedzieć od zawsze, był kłopot. Zwiększył się on, gdy powstał deptak i magistrat ograniczył miejsca postojowe m.in przez stawianie donic z kwiatami np. przy Wełnianym Rynku czy Teatralnej.

Na przeciwko gorzowskiego teatru ma powstać płatny plac parkingowy. Już rozpoczęły się prace przy montażu parkomatu. Gorzowianie chcieli zakupić karty mieszkańca, takie które obowiązują np. w centrum, ale w biurze strefy od kierowniczki usłyszeli, że ich nie dostaną.

- Usłyszeliśmy, że nie ma możliwości wykupienia, bo to jest plac parkingowy a nie miejski parking. Przyjeżdżając do domu mam prawo postawić przy nim swoje auto. Coś trzeba z tym zrobić! Mamy bardzo utrudnioną sytuację. My nie jesteśmy gorszymi mieszkańcami i też powinniśmy mieć kartę mieszkańca - denerwują się Sebastian Krajewski i Anna Łaniewska, mieszkańcy Teatralnej.

gorzów teatralna parking 2

i

Autor: Fragles Plac parkingowy przy Teatralnej na ponad 20 aut.

Obawy i niepokój gorzowian rozwiewa Włodzimierz Rój, dyrektor OSiR-u, który zarządza miejskimi parkingami. Jak twierdzi - doszło do nieporozumienia, jakieś rozwiązanie ma być zaproponowane dla mieszkańców.

- Kierowniczka biura strefy za szybko wypowiedziała się na ten temat. Nie ma jeszcze regulaminów, pracujemy nad nimi. Miejski zespół parkingowy ma także ustalić zasady parkowania dla mieszkańców - zapewnia dyrektor Rój.

Urzędnicy spotkają się 9 września, by określić zasady i znaleźć rozwiązanie dla mieszkańców. Płatne miejsca przy Teatralnej to decyzja zespołu parkingowego, który chce likwidować dzikie parkowanie w centrum i zwiększyć rotacje aut.

Pokaz kaskaderski w Bydgoszczy - Extreme Cascaders Team

Czy znasz najważniejsze wydarzenia II Wojny Światowej?

Pytanie 1 z 10
II Wojna Światowa rozpoczęła się 1 września. Gdzie nastąpiły pierwsze ataki III Rzeszy na Polskę?