Paris Hilton i Britney Spears

i

Autor: pexels @parishilton / www.instagram.com

Paris Hilton na zdjęciu z Britney Spears. Amerykańska celebrytka twierdzi, że to one wynalazły selfie

2023-11-22 10:27

Paris Hilton przyznaje, że to ona wraz z Britney Spears odpowiadają za pojawienie się na świecie trendu na selfie. Na profilu społecznościowym amerykańskiej celebrytki pojawiło się zdjęcie gwiazd z wymownym podpisem.

Selfie to rodzaj autoportretowego zdjęcia wykonywanego zazwyczaj z ręki, za pomocą specjalnie przeznaczonych do tego celu kijów lub w formie odbicia w lustrze.

Obecnie selfie jest bardzo popularną formą fotografii, szczególnie rozpowszechnioną w mediach społecznościowych. Ale skąd się właściwie wziął ten trend? Paris Hilton twierdzi... że to jej zasługa! Trzeba przyznać, że to daleko posunięta teza.

Paris Hilton przypisuje sobie wynalezienie selfie. Miała to zrobić razem z Britnay Spears

Paris Hilton to amerykańska celebrytka, modelka, aktorka, piosenkarka i projektantka mody. Jej rodzina może się poszczycić ogromną fortuną, którą zdobyła dzięki Conradowi Hiltonowi (pradziadkowi Paris), który założył sieć hoteli Hilton.

Gwiazda od lat aktywnie udziela się w mediach społecznościowych i nie przestaje zaskakiwać. Tym razem na Instagramie umieściła zdjęcie z Britney Spears, amerykańską piosenkarką i niekwestionowaną księżniczką muzyki pop.

Jak się okazuje, celebrytka uważa, że to właśnie one wynalazły selfie!

17 lat temu Britnay i ja stworzyłyśmy selfie. Oznaczajcie mnie w swoich najbardziej epickich selfie, aby uczcić ten epicki wynalazek" napisała Paris Hilton.

Ile w tym prawdy? Jak się okazuje, niewiele, bo selfie powstało na długo przed urodzeniem się gwiazdy.

Takie były początki, czyli skąd się wzięło selfie?

Nie ma konkretnie ustalonej daty, która oznaczałaby oficjalny początek selfie. Umownie przyjęło się, że narodziło się ono w 1839 roku kiedy Robert Cornelius (amerykański fotograf) usiadł na fotelu przed obiektywem na nieco ponad minutę, a następnie sam zakrył obiektyw.

Rozwój selfie nastąpił w 1900 roku kiedy to na rynek wszedł przenośny aparat - Kodak Brownie za pomocą którego wykonywano sobie zdjęcia przy lustrze bądź też ustawiając aparat w pobliżu lub na statywie i kadrując górną część okna.

Pierwszą nastolatką, która wykonywała sobie zdjęcia miała być Wielka Księżna Rosyjska Anastazja Nikołajewna, która w wieku 13 lat zrobiła sobie selfie przed lustrem, a następnie wysłała je do przyjaciela.

Jeśli chodzi o samo słowo "selfie" to po raz pierwszy użyte zostało prawdopodobnie w 2002 roku na australijskim forum internetowym.

Tak kiedyś wyglądała Katarzyna Cichopek. Czy polska aktorka zmieniła się na przestrzenii lat?

Sonda
Często robisz sobie selfie?
Opole. Złamali znak, przytulili się i zrobili selfie