Filharmonia

i

Autor: fot. Canva Pro

MUZYKA

Orkiestra powraca na osiedla. Muzycy Filharmonii Gorzowskiej ponownie zagrają dla mieszkańców

2024-05-15 14:36

Wraz z nastaniem wiosny i ciepłych dni rozpoczynają się koncerty na gorzowskich osiedlach. Artyści z Filharmonii Gorzowskiej już w najbliższy weekend rozpoczną miejskie granie, a wydarzeniu może wziąć udział każdy chętny. I to całkiem za darmo!

Osiedlowe granie w Gorzowie

Tak jak w roku ubiegłym tak i teraz na gorzowian czeka prawdziwa, muzyczna uczta. Wszyscy chętni będą mogli posłuchać muzyki na żywo w pięknych okolicznościach przyrody. I wcale nie trzeba będzie daleko jeździć - tym razem to muzycy przyjadą na osiedla, gdzie rozłożą sie ze swoim sprzętem.

Miejskie granie to spontaniczna inicjatywa twórcza filharmoników gorzowskich, która daje im okazję do wyjścia poza sale koncertowe i tradycyjną scenę. Podczas serii krótkich plenerowych koncertów muzycy mają okazję zaprezentowania się w repertuarze, którego na co dzień w filharmonii nie wykonują. Trasa koncertów to wybrane punkty na mapie całego miasta – od osiedlowych skwerów, po chętnie odwiedzane przez mieszkańców parki i place.

Dzięki formule polegającej na koncertowaniu w „przydomowej”, poniekąd prywatnej przestrzeni mieszkańców – między muzykami a publicznością znika wszelki dystans, a „żywa” muzyka nabiera całkiem nowego kontekstu, łącząc się w naturalny sposób z całym bogactwem miejskiej audiosfery - informują organizatorzy akcji.

Koncerty będą wyjątkowe, bo przygotowany repertuar różni się nieco od tego, który na co dzień można usłyszeć w klasycznym wydaniu w filharmonii. Tym razem, muzycy zafundują mieszkańcom sentymentalną podróż w klimat lat 20. i 30. Będą też największe hity grupy The Beatles.

Koncerty na gorzowskich osiedlach. Kiedy i gdzie?

Osiedlowe, miejskie granie startuje już w najbliższy weekend 18-19.05.20204.

SOBOTA (18.05) lata 20., lata 30.

  • godz. 15:00 - skwerek przy Nova Park
  • godz. 16:00 - os. Piaski (skwer między blokami ul. Boh. Westerplatte 6 i 4)
  • godz. 17:00 - os. Staszica (przy parkingu Intermarche)
  • godz. 18:00 - os. Europejskie (w okolicach adresu Londyńska 5)

W programie m.in. Sex appeal, Miłość Ci wszystko wybaczy, Ada to nie wypada, Umówiłem się z nią na 9, Zimny drań i inne znane melodie.

NIEDZIELA (19.05) The Beatles kameralnie

  • godz. 15:00 - fontanna Motylia, Park Górczyński
  • godz. 16:00 - Park Kopernika, przy fontannie
  • godz. 17:00 - plac Nieznanego Żołnierza, tzw. Kwadrat
  • godz. 18:00 - Park Wiosny Ludów

Największe przeboje zespołu The Beatles w nieco bardziej klasycznym wydaniu.