Skuteczna akcja sulęcińskich policjantów

i

Autor: Materiały Lubuskiej Policji

Omal nie zmarła z wychłodzenia. Skuteczna akcja policjantów

2022-12-16 8:36

Od dobrych kilku dni w całym województwie lubuskim, zwłaszcza w nocy, są dużo większe mrozy, które sięgają nawet ponad -10 stopni Celsjusza. Policjanci od wielu tygodni apelowali i patrolowali ulice i uświadamiali zwłaszcza bezdomnych, co powinni zrobić w danej sytuacji przy takiej pogodzie.

Niestety, nie do każdego dotarła informacja. Sulęcińscy funkcjonariusze podczas patrolu jednej z mniej uczęszczanych ulic, zauważyli kobietę leżącą na poboczu drogi. Była w stanie silnego upojenia alkoholowego i nie miała siły sama wstać. Była półprzytomna. Policjanci natychmiast udzielili jej pomocy, nakryli kocem termicznym i przewieźli do jednostki, gdzie kobieta spędziła noc. Wszystko wskazuje na to, że funkcjonariusze znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie, ratując tym samym życie 47-latki.

Zachowanie kobiety było skrajnie nieodpowiedzialne, bo spożywanie alkohol i przebywanie na mrozie przez większość czasu nie idzie ze sobą w parze.

- Kobieta nie miała siły sama wstać. Kontakt z nią był utrudniony. Mundurowi wyczuli od niej silną woń alkoholu. Na zewnątrz panowały skrajnie niebezpieczne warunki. Temperatura spadła do 10 stopni poniżej zera. Ich reakcja była na tyle szybka, że kobieta nie doznała żadnych odmrożeń. Policjanci znaleźli się w odpowiednim miejscu i czasie. Gdyby nie ich interwencja, 47-latka najpewniej nie przeżyłaby najbliższej nocy - czytamy w policyjnym komunikacie.

Jeśli ktokolwiek z Państwa będzie w przyszłości świadkiem takiego lub podobnego zdarzenia, bardzo prosimy o reakcję. Wystarczy wykonać telefon na numer alarmowy 112. Ten jeden telefon może uratować ludzkie życie. Przypominamy również o możliwości skorzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za pomocą której możecie Państwo zgłosić o osobach bezdomnych, potrzebujących pomocy i interwencji służby. Więcej informacji o działaniu aplikacji znajdziecie Państwo pod poniższym linkiem: KRAJOWA MAPA ZAGROŻEŃ BEZPIECZEŃSTWA.

Sonda
Czy zdarza wam się pomagać osobom bezdomnym?