Gorzów szpital maseczki

i

Autor: mazinio Koronawirus w Gorzowie. Szpital cały czas zachowuje reżim sanitarny.

Ogromna pomoc dla gorzowskiego szpitala od firmy z Kostrzyna

2020-04-01 15:36

Prywatna firma ICT Poland przekazała 500 tysięcy złotych na zakup sprzętu pomagającego w walce z koronawirusem. Znany producent wyrobów higienicznych wsparł lecznicę przy Dekerta.

Lecznica przy Dekerta od ICT Poland dostała na początku sporą dostawą papieru toaletowego i ręczników. Później firma poszła o krok dalej i postanowiła kupić dla szpitala respirator warty 130 tysięcy złotych. 

- Nasza główna siedziba mieści się we Włoszech i doskonale wiemy jak groźny jest to wirus. Dlatego postanowiliśmy pomóc naszej służbie zdrowia w tej trudnej walce - mówi Michał Wrembel, dyrektor Generalny ICT Poland.

- Jestem w olbrzymim szoku i nie wiem jak wyrazić swoje słowa wdzięczności. Sprzęt już zamówiliśmy i wkrótce do nas dotrze - mówi Robert Surowiec, wiceprezes gorzowskiego szpitala.

Na tym jednak pomoc firmy z siedzibą w Kostrzynie nad Odrą się nie skończyła. - We wtorek (31.03) usłyszałem, że pomoc dla nas jeszcze wzrośnie i otrzymamy łącznie aż 500 tysięcy złotych - dodał Surowiec.

Władze firmy z Kostrzyna namawiają też innych przedsiębiorców do wsparcia szpitali. - W tym trudnym czasie warto połączyć siły - dodaje Wrembel. Firma ICT Poland powstała w Kostrzynie nad Odrą w 2001 roku. Firma zatrudnia ponad 500 osób.