Praca przy komputerze

i

Autor: www.pxhere.com

PRACA

Oferty pracy w Gorzowie. Kto może liczyć na zatrudnienie?

2023-04-12 10:45

Hydraulik, kosmetyczka, a może nauczyciel i lekarz - jakie zawody są obecnie poszukiwane w Gorzowie? Sprawdziliśmy najpopularniejsze portale internetowe. Zobacz, czy Twoja branża jest teraz na topie!

Najbardziej poszukiwane zawody 2023

W dobie coraz większej cyfryzacji popularne stają się zawody związane z programowaniem, analizą danych czy też szeroką pojętą działalnością w Internecie.

Według portali branżowych w 2023 roku najbardziej poszukiwani będą analitycy i inżynierowie danych, specjaliści z branży IT, specjaliści z zakresu oprogramowania i biznesu, kontrolerzy finansowi, księgowi ds. podatków, specjaliści ds. automatyzacji w przemyśle i branży produkcyjnej oraz specjaliści ds. finansowych.

Szacuje się, że do 2030 roku największe znaczenie będą miały zawody związane z energetyką, nanotechnologią i medycyną.Stracą z kolei zawody opierające się na pracy fizycznej, takie jak górnictwo czy kopalnictwo.

Oferty pracy w Gorzowie

Obecnie wielu gorzowskich pracodawców poszukuje sprzedawców i handlowców. Zatrudnienie można znaleźć w różnego rodzaju sklepach, galeriach, marketach czy też w Internecie przy sprzedaży on-line.

Sporo jest też ofert dla kierowców, głównie samochodów ciężarowych, zarówno do transportu krajowego jak i międzynarodowego.

Wciąż nie brakuje też ofert dla pracowników fizycznych, ale mających doświadczenie w zawodzie. Chodzi np. o tynkarzy, spawaczy, blacharzy czy operatorów różnego rodzaju maszyn.

W cenie są także budowlańcy z zakresu wykończenia wnętrz, chociaż w tym wypadku pracę można znaleźć nie za pomocą popularnych portali, ale na różnego rodzaju lokalnych grupach, gdzie mieszkańcy szukają fachowców na własną rękę.

Problem jest z kolei w gastronomii. Tutaj często poszukiwani są zarówno kucharze, kelnerzy czy barmani, ale jak przyznają przedstawiciele tej branży: często trudno jest znaleźć pracowników. Dlaczego? Gastronomia jest wymagająca, a praca nie kończy się w piątek po południu. Z uwagi na to, że zarobki zwalaja z nóg to niewiele osób chce się jej podjąć.

Gdzie znajdziesz pracę?

Najpopularniejszą formą poszukiwania pracy są oczywiście różnego rodzaju portale internetowe. Ale nie każdy pracodawca umieszcza tam swoje oferty. Warto więc skorzystać też m.in. z agencji pośrednictwa pracy lub przeglądać strony internetowe interesujących nas firm.

Często ciekawe oferty można znaleźć m.in. na oficjalnych stronach miasta, profilach szpitali czy innych przedsiębiorstw.

Sonda
Czy jesteś zadowolony z pracy?
Praca zdalna dla rodziców - wchodzą w życie nowe przepisy | M jak Mama