elka

i

Autor: Mateusz Jamroz

MIASTO

Szykuje się strajk w gorzowskim WORD-zie? Odwołano egzaminy praktyczne na prawko!

2023-04-13 11:58

W ostatnich dniach pisaliśmy o tym, że egzaminatorzy zielonogórskiego wordu byli nieobecni na egzaminach praktycznych i z tego względu wszystko zostało odwołane. Teraz podobna sytuacja ma teraz miejsce w Gorzowie Wielkopolskim.

Problemy z egzaminami w WORD Gorzów. O co chodzi?

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Gorzowie poinformował o odwołanych praktycznych egzaminach państwowych na prawo jazdy wszystkich kategorii, które zostały zaplanowane na 12 kwietnia. WORD nie podał konkretnego powodu nieobecności egzaminatorów.

Protest w WORD Zielona Góra. Sytuacja jest podobna?

Bardzo podobną sytuację miał zielonogórski WORD na początku kwietnia. Tam również zostały odwołane egzaminy, ale początkowo tylko na kategorię B, a pozostała część odbyła się normalnie. Dopiero później unieważniono wszystkie egzaminy.

Osoby do wydawania uprawnień na kierowanie pojazdów wysłały do mediów nawet list otwarty, w którym krytykują działania miejscowego dyrektora. - Jesteśmy zmuszeni w tej trudnej sytuacji pracować od lat bez jakiejkolwiek wizji, planu zmian na lepsze. To nie jest miejsce i czas, aby wyliczać szczegółowo nasze problemy, ale aktualnie doszliśmy emocjonalnie już do ściany po wysłuchaniu stwierdzenia „ja tutaj nikogo na siłę nie trzymam” i wiemy, że tak dłużej się nie da... Zdrowie jest tylko jedno i ono jest dobrem najwyższym - napisali egzaminatorzy WORD Zielona Góra. Na odpowiedź dyrektora nie trzeba było długo czekać.

- (...) Decyzje jakie w związku z zaistniałą sytuacją należało podjąć, podejmowane były bezzwłocznie w oparciu o stan potwierdzony napływającymi zwolnieniami lekarskimi, które powinny być potwierdzane oraz weryfikowane przez powołaną do tego instytucje. W ostatnich miesiącach odbyło się wiele spotkań z przedstawicielami egzaminatorów zmierzających do osiągnięcia porozumienia w kwestiach spraw płacowych oraz poprawy warunków zatrudnienia - napisał do naszej redakcji Edward Jakubowski, dyrektor WORD Zielona Góra.

Aktualizacja 13.04 12:00

Gorzowski WORD pierwotnie poinformował o odwołanych egzaminach tylko 12 kwietnia, ale wiemy już, że nie będzie ich także 13 i 14 kwietnia.

WORD w Przemyślu wznawia egzaminy na prawo jazdy
Sonda
Czy popierasz protest pracowników WORD?