Zalana szkoła

i

Autor: Canva Pro Zdjęcie ilustracyjne

SZKOŁY

Odwołano lekcje w SP13 w Gorzowie. Szkoła została zalana. Kiedy uczniowie wrócą do zajęć?

2024-03-11 10:39

Mimo, że uczniowie z pewnością są szczęśliwi, to pracownikom i dyrekcji szkoły podstawowej nr 13 w Gorzowie z pewnością do śmiechu nie jest. W czasie weekendu doszło do pęknięcia rury doprowadzającej ciepłą wodę i część pomeiszczeń szkoł zostao całkowicie zalanych! Póki co, wszystkie lekcje zostały odwołane.

SP 13 zalana. Straty są ogromne

Sytuacja SP 13 zlokalizowanej przy ulicy Szwoleżerów nie wygląda zbyt dobrze. Nie wiadomo kiedy dokładnie doszło do pęknięcia węża od wody w jednej z klas, ale woda lała się prawie przez cały weekend - sytuacja wyszła na jaw w niedzielę (10.03) zupełnie przypadkowo.

Jak się okazało, straty są spore, bo całkowicie zalanych zostało aż pięć klas, w tym główne sale języka polskiego czy też angielskiego. Zniszczone są ściany oraz sufity i w tej chwili trwają prace związane z usunięciem skutków zalania pomieszczeń wodą. Na miejscu działają nagrzewnice i skraplacze, które mają pomóc w wysuszeniu szkoły.

Dokładne straty nie są jeszcze oszacowane i, jak przyznaje dyrekcja szkoły, odpowiednie wyliczenia rozpoczną się po wykonaniu najpilniejszych prac naprawczych. 

Uczniowie nie poszli do szkoły. Zajęcia odwołano

Niestety sytuacja jest na tyle poważna, że koniecznie było czasowe odwołanie lekcji. W poniedziałek (11.03) uczniowie nie poszli więc do szkoły. Na razie nie wiadomo jak długo potrwa taka sytuacja.

Jeszcze dzisiaj dyrekcja zdecyduje czy wtorkowe zajęcia również zostaną odwołane - wszystko zależy od postępów w czyszczeniu i osuszaniu szkoły.

To najlepsza studniówka w Gorzowie Wielkopolskim. Zespół Szkół Elektrycznych w Gorzowie trząsł parkietem!

Sonda
Lubisz/lubiłeś chodzić do szkoły?
Świętokrzyskie. Studniówka 2024 Zespołu Szkół Elektrycznych w Kielcach