Chodźmy na spacer

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski / Gorzów Facebook.com

ZWIEDZANIE

Odkryj tajemnice Kłodawki! To tu była kiedyś plaża i... ule! Kolejny spacer po Gorzowie z przewodnikiem

2023-09-01 12:35

Wszyscy chętni mają kolejną już okazję by wziąć udział w spacerze tematycznym po mieście. Tym razem odbędzie się on pod hasłem "Z Kłodawką pod prąd", co oznacza, że uczestnicy przemaszerują w rejonach gorzowskiej Kłodawki słuchając ciekawych opowieści przewodnika. Udział bezpłatny!

To będzie już dziewiąte w tym roku spotkanie w ramach akcji "ChodźMy na spacer". W każdą pierwszą sobotę miesiąca gorzowianie (i nie tylko!) mają możliwość wzięcia udziału w spacerze po ciekawych i często zapomnianych miejscach, o których z pasją i zaangażowaniem opowiada Zbigniew Rudziński - turysta, krajoznawca, podróżnik i alpinista, a także autor przewodników turystycznych. Tym razem również ma dla uczestników ciekawe historie związane z Kłodawką.

"Z Kłodawką pod prąd". Kolejny spacer po Gorzowie

Tym razem rejonem po którym będą się poruszać uczestnicy będzie rzeka Kłodawka - prawobrzeżny dopływ Warty, przepływający przez park miejski.

Spacer rozpocznie się od przejścia wzdłuż bulwarów przy Warcie. Następnie piechurzy skierują się w stronę ujścia Kłodawki i dalej w górę rzeki.

Co ciekawego czeka na trasie? Wbrew pozorom Kłodawka skrywa naprawdę wiele tajemnic. Będzie się można dowiedzieć m.in. gdzie znajdowała się plaża, gdzie mieściły się ule z pszczołami, a także gdzie uczyła się Christa Wolf - niemiecka pisarka i czołowa postać literatury NRD.

"ChodźMy na spacer" - czas i miejsce zbiórki

Jak zawsze wszyscy chętni zbierają się w sobotę (02.09) o godzinie 10:00 pod fontanną Pauckscha na Starym Rynku. To właśnie tam rozpocznie się spacer.

Wydarzenie odbędzie się niezależnie od warunków pogodowych - lekki deszcz czy chłód nie powinien być żadną przeszkodą w spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. jedynie potężna ulewa lub wichura może pokrzyżować plany. Póki co synoptycy zapowiadają jednak na sobotę jedynie przelotne opady deszczu i temperatury w granicach 23 stopni. Udział w spacerze jest bezpłatny i skierowany do każdego - bez względu na wiek! Wystarczą wygodne buty i dobry humor.

Zobacz też: Atrakcje Gorzowa: Muzeum Zabytkowych Narzędzi

Sonda
Lubisz spacerować po mieście?
Spacer ścieżką w koronach drzew - Ciężkowice