Katedra w Gorzowie

i

Autor: Donata Dłubek/facebook.com/gorzowPL

Od tego pożaru minęło już wiele lat. Kiedy zegar ostatecznie powróci na katedrę? Są nowe informacje

2023-02-09 11:23

W lipcu 2017 roku doszło do pożaru katedry. Od tamtego czasu próżno szukać zegara w górnej części gorzowskiego zabytku. Mieszkańcy dopytują o to od dłuższego czasu. Poznaliśmy więcej informacji na ten temat.

Zwarcie instalacji elektrycznej było główną przyczyną pożaru katedry w lipcu 2017 roku. Tym zdarzeniem żył nie tylko Gorzów, ale i cała Polska. W czerwcu 2019 roku,były proboszcz parafii Zbigniew S. przyznał się do zaniedbania katedry i dobrowolnie poddał się karze.

Kiedy zegar w pełni powróci na gorzowską katedrę?

Temat jest dosłownie wałkowany od wielu lat, bo zegar był niejako jednym z głównych elementów katedry. Więcej na ten temat dowiedział się Ryszard Waldun z profilu "Wielki Gorzów", który dostał najnowsze informacje od aktualnego proboszcza parafii, Zbigniewa Kobusa.

- Wskazówki na zegarze wieży będzie można zainstalować, gdy ukończą się prace budowlane w wieży: wykonanie stolarki okiennej, budowa ostatniej kondygnacji schodów, położenie instalacji elektrycznej, budowa instalacji ppoż. Po ukończeniu tych prac i uporządkowaniu wieży będzie możliwy montaż dawnego mechanizmu zegarowego, a wraz z nim wskazówek zegarowych - napisał na facebooku.

Sonda
Czy podoba ci się gorzowska katedra?