Galeria z meczu ebut.pl Stal Gorzów - Fogo Unia Leszno

i

Autor: Janek Pańczyszyn Fotografia

ŻUŻEL

Oceny zawodników Stali Gorzów po meczu z Włókniarzem. Fajfer zamknął usta krytykom!

2023-07-10 14:11

Ebut.pl Stal Gorzów pokonala Tauron Włókniarza Częstochowa 51:38. Wszysccy zawodnicy Stali pojechali na miarę oczekiwań. No, może Anders Thomsen zrobił mniej punktów niż nas do tego przyzwyczaił, ale za to inni nadrobili. Przeczytajcie nasze oceny gorzowskich zawodników oraz wypowiedzi trenerów po tym spotkaniu.

Ebut.pl Stal Gorzów - Tauron Włókniarz Częstochowa. Oceny zawodników

  • Martin Vaculik 5- (12+1 punktów): Świetny mecz Vaculika, choć początek spotkania bardzo niemrawy, jak na lidera ebut.pl Stali Gorzów. Środek i końcówka zawodów była już taka, jaką chcieli kibice na stadionie. Martin zdecydowanie najlepszym zawodnikiem meczu!
  • Oskar Fajfer 4+ (10+1 punktów): W ostatnich tygodniach wiele mówiło się na temat Oskara Fajfera w kontekście tego, że z lepszymi drużynami nie potrafi solidnie zapunktować. Fajfer w meczu z Włókniarzem pokazał, że da się! Trzy indywidualne zwycięstwa na koncie mówią samo za siebie. Drugi i trzeci start daje do myślenia, ale to nie przekłamuje całokształu, który był naprawdę bardzo dobry.
  • Szymon Woźniak 4 (10+1 punktów): Kolejny, solidny mecz Szymona Woźniaka mimo bólu, który mu cały czas doskwiera po meczu w Lublinie. Na uwagę zasługuje końcówka zawodów, która była bezbłędna w wykonaniu naszego zawodnika.
  • Oskar Paluch 4+ (5+1 punktów). Bardzo dobry mecz w wykonaniu Oskara Palucha, do którego należał początek meczu, bo młodzieżowiec był niepokonany. Później wpadło jedno zero w biegu z seniorami, ale i tak było nieźle!
  • Wiktor Jasiński 4 (5+1 punktów): Dużo mówiło się w kontekście Jasińskiego w tym spotkaniu. Ławka rezerwowych na jeden mecz mu pomogła, o czym wspominał po meczu sam zawodnik. Solidne sześć punktów z bonusami zrobiło swoje. Wiktor wygrał nawet swój pierwszy bieg. Naprawdę nie ma się do czego przyczepić. Oby tak dalej!
  • Anders Thomsen 3+ (7 punktów): Zdecydowanie najgorszy mecz Thomsena w tym sezonie. Mimo zdobytych dziewięciu punktów łącznie z bonusami, to Duńczyk nie zachwycił. Nie wygrał ani jednego wyścigu, ale mimo to najbardziej ucieszył gorzowskich kibiców, bo po 13. biegu zakomunikował publiczności, że zostaje na dwa lata w ebut.pl Stali!
  • Mateusz Bartkowiak 3 (2+1 punktów): W biegu juniorskim zrobił swoje. Później nie pokazał niczego, co przykułoby naszą uwagę.
  • Mathias Pollestad - Brak oceny. Nie startował.

Ebut.pl Stal Gorzów - Tauron Włókniarz Częstochowa. Wypowiedzi trenerów

  • Stanisław Chomski (trener ebut.pl Stali Gorzów): Wszystko fajnie poszlo na początku. Wykorzystaliśmy atut własnego toru, ale jednak ta temperatura wdała się we znaki w środku zawodów. To, co funkcjonowało to przestało i trzeba było znaleźć pewne rozwiązania. Dużo rozmawialiśmy i w konsekwencji wyciągniętych wniosków spowodowały, że wygraliśmy ten mecz. My lubimy jeździć w Częstochowie i Częstochowa u nas, także cieszy mnie to, że po słabszym środku, gdzie nas dopadli i odrobili 10 punktów, potrafiliśmy kontrolować z biegu na bieg i powiększać przewagę.
  • Lech Kędziora (trener Tauron Włókniarza Częstochowa): Na początku meczu zaskoczył nas zespół Stali, gdzie po drugim wyścigu została wylana woda i to była ślizgawka dla naszych zawodników. To samo po 13. wyścigu. Cały zespół nie pojechał tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Juniorzy nie dorzucili punktów. Szkoda Kacpra Woryna w 14. wyścigu, gdzie upadł.
Bartosz Zmarzlik wywiad
Sonda
Czy zgadzasz się z naszym ocenami zawodników Stali Gorzów?