Słońce

i

Autor: Canva Pro

ASTRONOMIA

Obrączkowe Zaćmienie Słońca 2023 wpłynie na finanse i relacje. Te znaki zodiaku muszą szczególnie uważać!

2023-10-13 10:47

Już w najbliższą sobotę (14.10) na niebie będzie miało miejsce wyjątkowe zjawisko. Obrączkowe (pierścieniowe) zaćmienie Słońca to zwiastun nadchodzących zmian! Oprócz tego, że zapewni niezwykłe widowisko to wpłynie też na nasze samopoczucie i emocje. Czy w Polsce uda nam się zobaczyć obrączkowe zaćmienie Słońca?

W ciągu roku na całej kuli ziemskiej, w różnych miejscach, występują średnio dwa-trzy zaćmienia słońca. Nie wszystkie są oczywiście zaćmieniami całkowitymi, częściej zdarzają się zaćmienia częściowe, a jedno z nich mogliśmy obserwować w Polsce w październiku 2022 roku. 

Obrączkowe zaćmienie Słońca. Na czym polega?

Już w sobotę, 1. października około godziny 19:45,, dojdzie do obrączkowego zaćmienia słońca. To sytuacja, gdy Księżyc wchodzi w cień ziemi, ale znajduje się w swoim najdalszym punkcie (od Ziemi), przez co nie nie jest w stanie całkowicie przesłonić Słońca. Obserwujący dookoła tarczy Słońca widzą wiec jasny, ognisty pierścień. Właśnie takie zaćmienie nazywane jest obrączkowym zaćmieniem Słońca.

Zaćmienie Słońca wywróci życie do góry nogami! Kilka znaków zodiaku powinno szczególnie uważać

W astrologii Słońce jest symbolem naszej siły życiowej, natomiast Księżyc oznacza emocje i pragnienia. Połączenie tych dwóch symboli w jeden to idealny moment, by zastanowić się chwilę nad swoim życiem, przeanalizować towarzyszące nam emocje i spojrzeć z boku, na relacje, w których trwamy. Połączenie Księżyca i Słońca będzie sprzyjać podjęciu ważnych decyzji!

Nie od dziś wiadomo, że wszystko co nas otacza jest energią, dlatego też różnego rodzaju zjawiska astronomiczne, w tym m.in. zaćmienia, koniunkcje planet, itp. generują duże pokłady energii, która może oddziaływać na nasze życie. To właśnie dlatego często np. podczas pełni trudniej nam spać i miewamy koszmary. 

Tym razem czeka nas obrączkowe zaćmienie Słońca w Wadze, które może sporo namieszać. Nasze dotychczas głęboko skrywane emocje wreszcie wyjdą na światło dzienne - lepiej się przed tym nie bronić! W relacjach międzyludzkich, w związkach czy znajomościach (zarówno prywatnych jak i zawodowych) mogą nastąpić duże zmiany - coś się kończy, coś zaczyna. 

Zaćmienie to może też wpłynąć na nasze samopoczucie. W sobotę mogą się zdarzyć gwałtowne spadki energii, senność i zmęczenie.

Wpływ zaćmienia Słońca na znaki zodiaku. Kto powinien uważać?

Najbliższe obrączkowe zaćmienie Słońca może wywrzeć wpływ na każdego z nas, ale na baczności powinny się mieć osoby spod kilku znaków zodiaku:

Waga (23.09–22.10)

Szykuj się na wzmocnienie relacji! Przed Tobą nowe znajomości i nie bój się na nie otworzyć. Masz szansę zbudować trwałe przyjaźnie. Zaćmienie Słońca da Ci też siły do realizacji marzeń, nawet tych odkładanych przez długi czas - korzystaj!

Baran (21.03–19.04)

Czas na miłość! Zaćmienie Słońca jednym może pomóc zakończyć toksyczną relację, a drugim znaleźć nową znajomość. Szykuj się na emocje, a nawet... kłótnie.

Rak (21.06–22.07)

Nie zamykaj się na to co nowe. Przyjrzyj się swoim relacjom - być może konieczne są zmiany? Zaćmienie Słońca da Ci energię do działania i pomoże dostrzec to, co ukryte. Nie zrażaj się nawet jeśli na początku coś wyda Ci się mało interesujące.

Bliźnięta (21.05–20.06)

Uważaj na znajomych wokół! Nie rezygnuj z kontaktów towarzyskich, nawet jeśli odsunąłeś się od nich na jakiś czas, ale uważaj na to z kim się zadajesz. Niestety, zaćmienie słońca może zwiastować zdradę.

Ryby (19.02–20.03)

Musisz się przygotować na problemy finansowe. Ujawnią się raty, kredyty i długi. Nie poddawaj się i pracuj wytrwale, a wszystkie problemy zostaną zażegnane.

Zaćmienie Słońca październik 2023. Gdzie będzie można je zobaczyć?

Niestety, październikowego zaćmienia Słońca nie da się zobaczyć z Polski ani nawet z żadnego innego miejsca w Europie. Jak podała NASA będzie ono widoczne jedynie na zachodniej półkuli Ziemi.

Maksimum zaćmienia najlepiej widoczne będzie w wąskim pasie pomiędzy Ameryką Północną, Ameryką Środkową i Ameryką Południową. Zobaczą go m.in. mieszkańcy Brazylii, Kolumbii i południowo-zachodnich stanów USA.

W praktycznie całej Ameryce Północnej o Południowej będzie można obserwować zaćmienie częściowe - równie niezwykłe i fascynujące!

Najciemniejsze miejsca w Polsce. Tu najlepiej widać piękne gwiazdy i niezwykła zjawiska astronomiczne!

Sonda
Lubisz obserwować nocne niebo?