Agresywny pies

i

Autor: Canva Pro

Holandia: Obowiązkowe kursy dla każdego kto chce kupić psa? Jest nowa propozycja rządu

2023-12-19 11:26

Jeśli będziesz chciał nabyć psa, najpierw będziesz musiał przejść odpowiedni kurs przygotowujący do roli opiekuna - taka jest nowa propozycja holenderskiego rządu. Wszystko po to, by ograniczyć liczbę przypadków pogryzienia przez psy.

Nowe zasady kupna psa w Holandii. Wszystko po to, by lepiej zająć się psem

Minister rolnictwa Piet Adema wnioskuje o wprowadzenie obowiązkowego kursu dla każdego, kto będzie chciał zakupić psa. Szef resortu rolnictwa poinformował o tej inicjatywie izbę niższą parlamentu.

Minister Adema przekonuje, że jest to niezbędne, aby zmniejszyć liczbę przypadków pogryzienia przez psy. W jego ocenie obowiązkowy kurs mógłby się odbywać przez Internet.

Wiele przypadków pogryzień wynika z niedostatecznej wiedzy właściciela na temat psów. Sygnały, za pomocą których pies wyraża niezadowolenie, strach lub stres, są zatem rozpoznawane zbyt późno lub w ogóle” – przekonuje minister.

Kurs może też uchronić kogoś przed wyborem niewłaściwego psa lub dokonaniem zakupu pod wpływem impulsu, uzasadnia Adema. 

Niektóre rasy, takie jak owczarki, wymagają wielu wyzwań i są mniej odpowiednie jako psy do towarzystwa” – napisał szef resortu rolnictwa.

Jak podaje WHO, każdego roku pogryzionych przez psy zostaje 10 milionów ludzi na całym świecie, z czego tylko w USA jest to ok. 4,5 mln osób. W Polsce dochodzi do 13 pogryzień na 100 tysięcy mieszkańców rocznie.

TOP 5 najbardziej łagodnych ras psów - idealnych do domu z dziećmi

Sonda
Uważasz, ze obowiązkowe kursy przed nabyciem psa to dobry pomysł?
Pies pogryzł 12-latka. Dzieci były same w mieszkaniu