gorzów drogi zima 1

i

Autor: materiały Lubuska Policja Trudne warunki na lubuskich drogach.

Oblodzenie i mgły – uwaga na zimowe warunki na lubuskich drogach!

2022-12-08 14:00

Od wieczora (08.12) synoptycy zapowiadają mróz, który może być niebezpieczny dla kierowców. Gorzów jak i okolice oprószone śniegiem, który także stwarza problemy. Prognozy nie są sprzyjające. Jak zatem radzić sobie na drogach?

Od godz. 19 mokra nawierzchnia ma zamarzać, więc będzie ślisko. Do tego widoczność utrudniać ma gęsta mgła, miejscami od 100 do 200 metrów. Gorzów na osiedlowych ulicach biały.

Jak bezpiecznie jeździć?

Przede wszystkim noga z gazu. Zbyt duża prędkość w takich warunkach może zakończyć się tragicznie. Jak mówią lubuscy policjanci- zimowe opony to kluczowa sprawa. Pod ręką trzeba mieć płyn do spryskiwaczy oraz skrobaczkę, by zapewnić sobie optymalną widoczność. No i w wielu sytuacjach przydają się przewody rozruchowe, aby ruszyć z miejsca także wtedy, gdy akumulator lata świetności ma już za sobą.

gorzów drogi zima 2

i

Autor: materiały Lubuska Policja Istotne są odpowiednie opony czyli zimowe.

Od początku roku na lubuskich drogach doszło do 451 wypadków, w których zginęły 52 osoby. To o 18 żyć mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Na drogach zatem jest więcej policyjnych patroli, które czuwają nad bezpieczeństwem zmotoryzowanych. Mrozy od -1 do – 5 stopni Celsjusza mają trzymać do poniedziałku [12.12]. 

Brawurowa akcja 91-latki. Powstrzymała napad na bank w Przemyślu

QUIZ o smogu. Sprawdź, czy wiesz co cię truje!

Pytanie 1 z 12
Jak powstała nazwa zjawiska smogu?