Kobieta nad jeziorem - zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Facebook: Gorzów-rozmowy o wszystkim / pixabay.com

DZIWNA SYTUACJA

Obcokrajowcy nagrywają półnagie kobiety nad jeziorem pod Gorzowem?! Mamy komentarz policji

2023-06-29 13:36

Ruszyły wakacje, a to czas wysokich temperatur. A co za tym idzie, mieszkańcy, a zwłaszcza kobiety, odkrywają ciało. Niestety, niektórzy tylko czekają na taką okazję i z ukrycia nagrywają półnagie kobiety. Na szczęście jedna z mieszkanek zauważyła ten problem nad zalewem w Karninie i zaalarmowała pozostałych na forum.

- Jezioro Karnin uważajcie na czterech obcokrajowców,którzy chodzą po plaży udając ,że rozmawiają przez telefon a tak naprawdę robią zdjęcia kobiet w strojach kąpielowych (pisownia oryginalna) - napisała pani Michalina na jednym z gorzowskich forów.

Czy sprawa jest poważna? Z pozoru wydaje się, że zdecydowanie tak. W ostatnim czasie coraz częściej słyszymy o atakach obcokrajowców na Polki. Sytuacja z Grecji pokazała, że kobiety muszą się mieć na baczności w takich momentach, bo nigdy nie wiadomo, co się stanie.

Co o wydarzeniach w Karninie sądzi gorzowska policja? - Żadne zawiadomienie w tej sprawie do nas nie dotarło - przekazał nam kom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik gorzowskiej policji.

Czy można robić zdjęcia komuś na ulicy? Jasny komunikat

Do robienia zdjęć na ulicy, która jest miejscem publicznym, nie potrzeba niczyjej zgody. Zgodnie z prawem można fotografować przechodniów, choć trzeba być przygotowanym na różne, także nieprzyjemne, reakcje - czytamy na stronie nikoniarze.pl. - Sytuacja zmienia się w chwili, gdy publikujemy zdjęcie jakiegoś człowieka. Publikować znaczy nie tylko drukować w gazecie, ale też umieszczać na stronie internetowej, w tym na portalach społecznościowych. Sfotografowana osoba ma prawo do ochrony swojego wizerunku - dodają autorzy portalu.

Trzciny i bagno. Jezioro Słoneczne znika w oczach!