gorzów: wykład I lo

i

Autor: FB I LO im. Tadeusza Kościuszki w Gorzowie Wielkopolskim

I LO w Gorzowie

O motywacji posłuchali uczniowie i ich rodzice

2023-11-22 13:50

W I LO wystartował cykl wykładów Akademia dla rodzica z Puszkina. Do ogólniaka na gorzowskich Piaskach przyjechała profesor Magdalena Szpunar z Uniwersytetu Śląskiego - specjalistka od internetu, mediów i motywacji właśnie.

Rodzicom i młodzieży opowiedziała o motywacji do nauki, o dwóch wilkach, które każdy z nas w sobie ma, skończywszy na buncie, który otwiera na kreatywność i chęć działania w życiu. Wykłady mają być odpowiedzią na ich zapotrzebowanie wyrażone przez społeczność szkolną w ankietach. Pierwszy skończył się frekwencyjnym sukcesem - mówi dyrektor I Liceum Ogólnokształcącego, Mariusz Biniewski:

Zielony dom. Wykład Agnieszki Starzyk | Konferencja Well-Being

Sala była wypełniona po brzegi, aż musieliśmy dostawiać krzesełka. Zainteresowanie było ogromne. Odbiór, zarówno ta część wykładowa, potem dyskusja, i potem to się jeszcze przedłużyło na rozmowy kuluarowe, utwierdziły nas w tym, że takie spotkania są potrzebne.

Wykłady finansowane są z kasy rady rodziców i Bogusława Dziekańskiego w ramach małej akademii Jazzu. Kolejny wykład, z innym specjalistą, już w styczniu.

Quiz z ortografii dla prawdziwych mistrzów. Połowa punktów to sukces

Pytanie 1 z 11
Która forma jest poprawma?