Poparzenie słoneczne

i

Autor: Shutterstock Poparzenie słoneczne

NOWOŚĆ

Nowy sposób na poparzenia po opalaniu. Komandos zdradził tajniki!

2023-07-13 11:17

Jesteśmy teraz w pełni lata, co oznacza, że korzystamy z słońca w dużym stopniu. Niestety, czasami niewymyślne przebywanie na słońcu kończy się bolesnymi oparzeniami skóry. Jeden z komandosów podaje wskazówki, jak łagodzić tego rodzaju poparzenia za pomocą naturalnych metod.

Bycie na słońcu przynosi liczne korzyści, takie jak poprawa nastroju, zwiększenie energii i produkcja niezbędnej witaminy D. Niestety, wiąże się to również z potencjalnymi nieprzyjemnymi skutkami.

Z dużym prawdopodobieństwem większość z nas przynajmniej raz w życiu doświadczyła poparzenia słonecznego. Chociaż doskonale zdajemy sobie sprawę, że nadmierne opalanie się nie jest zdrowe, pokusa posiadania ciemniejszej skóry często przeważa nad rozsądkiem. Nie zawsze stosujemy kremy do opalania, które chronią nas przed poparzeniami i negatywnymi skutkami promieni słonecznych. Często używamy kremów z niskim filtrem lub zapominamy, że podczas dłuższego przebywania na słońcu powinniśmy regularnie nakładać krem z filtrem na odsłonięte części ciała. To właśnie prowadzi do poparzeń słonecznych.

Kto jest najbardziej narażony na poparzenie się od słońca?

Osoby o jasnej karnacji, dzieci i osoby starsze, których skóra jest cieńsza i bardziej delikatna, są szczególnie narażone na poparzenia słoneczne. Powinny również uważać na ekspozycję na słońce osoby przyjmujące tabletki antykoncepcyjne, leki przeciwdepresyjne oraz przeciwcukrzycowe.

Poparzona skóra jest gorąca, zaczerwieniona, sucha i może piec. Mogą również pojawić się na niej pęcherze, a po kilku dniach skóra zaczyna się łuszczyć. Pierwsze objawy poparzenia zazwyczaj pojawiają się w ciągu czterech do sześciu godzin.

Naturalny sposób na poparzenia po opalaniu się

Jeśli zdarzy ci się poparzenie skóry, nie jesteś skazana na kremy, maści czy balsamy z apteki. Komandos Bear Grylls poleca naturalny sposób na radzenie sobie z oparzeniami słonecznymi, który stosują też inni wojskowi. To aloes, który rośnie dziko w wielu krajach, które na przestrzeni lat były areną zbrojnych konfliktów. Chociaż jest to roślina, która nie występuje u nas naturalnie, to często można ją spotkać wśród domowych kwiatków doniczkowych.

Posiadanie aloesu na parapecie jest zdecydowanie wartościowe. Łodyga aloesu może pomóc w złagodzeniu poparzeń słonecznych. Wystarczy nałożyć aloesowy miąższ na bolesne miejsca. Składniki zawarte w aloesie szybko wnikać będą w głębsze warstwy skóry, przynosząc ukojenie. Aloes działa nie tylko przeciwbólowo, ale także przeciwzapalnie. Pomaga w regeneracji skóry, nawilża ją i przyspiesza proces gojenia. Dodatkowo, chroni skórę przed promieniowaniem ultrafioletowym.

Warto pamiętać, że jednym z powszechnie znanych naturalnych sposobów łagodzenia poparzeń słonecznych są okłady z kefiru lub naturalnej maślanki. Substancje zawarte w tych produktach nie tylko łagodzą ból, ale także nawilżają przesuszoną skórę.

Opalanie – jak opalanie wpływa na naszą skórę
Sonda
Opalasz się nago?