gorzów szpital guz 1

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Zespół fachowców wykonuje zabieg.

Zdrowie

Nowy sposób na guza wątroby w gorzowskim szpitalu

2023-03-28 15:22

Lekarze stosują termoablację. Zabieg polega na wprowadzeniu sondy bezpośrednio do guza i za pomocą ciepła się go „wypala”. W szpitalu przy Dekerta wykonano już trzy takie zabiegi.

Wszyscy gorzowscy pacjenci byli po raku jelita grubego z przerzutami właśnie do wątroby. Termoablacja jest najlepsza w sytuacji, gdy guzy są rozmieszczone w różnych częściach wątroby. Stosuję się ją także, gdy guz nie reaguje na chemioterapię.

Nowa metoda to „wypalanie” guza pod kontrolą USG lub tomografu komputerowego. Precyzyjnie wprowadza się do niego sondę wielkości igły, a następnie wykorzystuje się przenoszone przez nią ciepło do zniszczenia komórek nowotworowych. Ta metoda jest mało inwazyjna, więc bezpieczna dla pacjentów w różnym stanie klinicznym i z różnym stopniem zaawansowania nowotworu.

gorzów szpital guz 2

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Operacja odbywa się pod znieczuleniem ogólnym.

Termoablacja nie jest jednak alternatywą dla tradycyjnych operacji i w żaden sposób ich nie zastąpi. Dla kogo ta metoda jest najlepsza decyduje w gorzowskim szpitalu - zespół chirurgiczno - onkologiczno – radiologiczny.

Szpital psychiatryczny "Zofiówka" w Otwocku. Jakie tajemnice skrywa?

QUIZ. Najsłynniejsze loga na świecie. Widzicie te symbole codziennie, wybaczamy tylko dwa błędy!

Pytanie 1 z 15
Na początek coś prostego. Czerwona litera N to logo znanej platformy streamingowej. Chodzi o...