PKP Intercity

i

Autor: LUKASZ GAGULSKI / SUPER EXPRESS PKP Intercity wyda miliardy na nowe lokomotywy

pkp intercity

Nowość dla podróżujących PKP Intercity. W końcu skończą się opóźnienia? Spółka reaguje

2024-04-22 10:46

Kolejna nowość czeka pasażerów PKP Intercity! Spółka planuje zakupić bardzo ciekawą rzecz, która ma pomóc w uchronieniu taborów przed kolizjami z... dzikimi zwierzętami. Dzięki temu ruch pociągów będzie mógł odbywać się bez większych komplikacji – a przede wszystkim – bez opóźnień.

To bardzo dobra wiadomość dla podróżujących PKP Intercity. Być może w przyszłości skończą się sytuacje, w których pociągi będą stały w szczerym polu, bo potrąciły dziką zwierzynę, która wyskoczyła na tory tuż pod tabor.

Z reguły takie zdarzenia komplikowały sprawę na kolei, bo pociągi miały spore opóźnienia. Teraz to się może zmienić. Podróżujący PKP Intercity będą mogli w komfortowych warunkach odbyć swoją podróż, gdzie szansa na opóźnienie będzie niewielka. To nie koniec zmian w spółce, która planuje wprowadzić system, w którym podróżni będa mogli samodzielnie potwierdzić bilet. Skończą się wówczas wizyty konduktorów.

Zakup syren akustycznych przeznaczony jest do taboru kolejowego, w celu odstraszania dzikich zwierząt i tym samym ograniczenia ilości uszkodzeń taboru. W niektórych pojazdach korzystamy z tego rozwiązania i bardzo dobrze się sprawdza. Planujemy zakupić 300 sztuk. - tak brzmi komunikat biura prasowego PKP Intercity dla Rynku Kolejowego.

PKP Intercity ma kolejny sposób na opóźnienia pociągów

Chodzi o zamontowanie syren "SIREN7", któe mają odstraszać dzikie zwierzęta. Zasięg takiego urządzenia sięga 300 metrów. Moc akustyczna to 120 decybeli a częstotliwość jest na poziomie 3000 Hz.

Nowy rozkład jazdy 2023/2024 PKP Intercity. Do tych miast dojedziesz szybciej z Zielonej Góry

Wiemy, że PKP Intercity planuje zamontowanie 300 takich urządzeń w swoich taborach. Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy to nastąpi.

Nowy rozkład PKP Intercity. To zaskakuje najbardziej!
Sonda
Czy podróżujesz kolejami PKP Intercity?