Noworodek stópki

i

Autor: Canva Pro

DRAMAT

Noworodek w ciężkim stanie trafił do szpitala w Gorzowie. Rodzice zatrzymali. Sprawę bada prokuratura

2024-03-29 9:07

22-dniowy noworodek w ciężkim stanie trafił do gorzowskiego szpitala. W tej chwili sprawę pod kątem pobicia prowadzi gorzowska prokuratura. Zatrzymano rodziców dziecka, które z uwagi na stan zdrowia zostało przetransportowane do szpitala w Poznaniu.

Dziecko zostało pobite? Sprawą zajmuje się prokuratura

Wszystko wydarzyło się we wtorek (26.03). To właśnie wtedy do gorzowskiego szpitala trafił 22-dniowy noworodek. Początkowo lekarze podejrzewali poważne osłabienie organizmu, maluch nie miał żadnych zewnętrznych obrażeń, jednak dalsze badania wskazały na to, że znajduje się w bardzo złym stanie.

Z uwagi na charakter sprawy, szpital zdecydował się złożyć zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. W tej chwili sprawą zajmuje się Prokuratura Rejonowa w Gorzowie, która w środę (27.03) zdecydowała o zatrzymaniu rodziców dziecka.

Potwierdzam, że do Prokuratury Rejonowej wpłynęło zgłoszenie o możliwości pobicia małego dziecka i w tym zakresie prowadzone są teraz czynności. Z uwagi na delikatny charakter sprawy nie udzielamy żadnych bliższych informacji w tym zakresie" - powiedział Łukasz Gospodarek z Prokurautury Okręgowej w Gorzowie.

Na razie nie wiadomo czy obrażenia spowodowane zostały pobiciem, czy też związane są z jakimś rodzajem choroby.

Dziecko obecnie znajduje się pod opieką lekarzy z Poznania.

Remont Hawelańskiej i Wełniany Rynek na finiszu

Sonda
Umiesz udzielić pierwszej pomocy?
Tajemnicze pobicie w bloku