Stadion żużlowy

i

Autor: Stal Gorzów / www.facebook.com

SPORT

Nowe telebimy na żużlowe derby Gorzowa i Zielonej Góry. Wyścigi w jakości 5K. Nic nie przegapisz!

2024-07-08 15:37

Wielkie żużlowe święto województwa lubuskiego zbliża się coraz większymi korkami. Już w lipcu na gorzowskim stadionie ebut.pl Stal Gorzów podejmie NovyHotel Falubaz Zieloną Górę. Z tej okazji zamontowane zostaną nowe telebimy, które gorzowski OSiR kupił jeszcze w kwietniu.

Nowa jakość żużla na gorzowskim stadionie

Derby będą doskonałą okazją do sprawdzenia nowych telebimów. Kibice zgromadzeni na stadionie przy Śląskiej będą mogli śledzić wyścigi w doskonałej jakości, bo ekrany prezentować będą zmagania sportowców w rozdzielczości 5K. Jak przyznają urzędnicy z gorzowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (zarządzającego obiektem): ekrany będą miały taką samą wielkość i zamontowane zostaną w tych samych oprawach, które są obecnie. Różnica będzie jednak znacząca, bo obraz 5K gwarantuje lepszą widoczność, dokładność i jakość kolorów.

Same telebimy zostały zakupione przez OSiR jeszcze w kwietniu, ponieważ obecnie są już na tyle wyeksploatowane, że wymagały wymiany. Urzędnicy zapłacili za nie 350 tysięcy złotych.

Derby Ziemi Lubuskiej 2024. Kiedy i gdzie?

Same derby odbędą się w niedzielę, 21 lipca 2024 roku. Ekipa eBut.pl Stali Gorzów zmierzy się z NovyHotel Falubazem Zieloną Górą na stadionie im. Edwarda Jancarza w Gorzowie, przy ulicy Śląskiej. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 16:30.

Szykuje się niezwykle emocjonujące widowisko, a gorzowscy kibice jeszcze na dwa tygodnie przed meczem zapełnili połowę stadionu. Wejściówki można jeszcze kupić za pośrednictwem oficjalnej strony Stali Gorzów. Spotkanie transmitowane będzie również w telewizji na kanale Canal+Sport oraz w aplikacji Canal+Online.

Zobacz też: Drugi dzień 767. Urodzin Gorzowa. Tak bawili się mieszkańcy podczas koncertu "Łydki Grubasa"

Rozpoznajesz legendy Stali Gorzów po zdjęciach?

Pytanie 1 z 18
Kto jest na zdjęciu?
Antoni Kowalski
POLSCY ŻUŻLOWCY PO GRAND PRIX. SZYMON WOŹNIAK I DOMINIK KUBERA SZCZERZE O BŁĘDACH