gorzów cezib zółty

i

Autor: K.Bar Budynek A czyli dawny podjazd do szpitala.

Edukacja

Nowe budynki CEZiB-u gotowe na przyjęcie gorzowskich uczniów

2023-09-01 13:45

W Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu wykonawca modernizacji, pracownicy oraz nauczyciele uwijają się jak przysłowiowe pszczoły. Nic dziwnego, bo rozpoczęcie roku szkolnego tuż, tuż... Od poniedziałku [4.09] w ławkach zasiądzie 1600 uczniów!

W szkolnym kompleksie przy Warszawskiej trwa meblowanie klas w świeżo oddanych budynkach A i C. Chodzi o ławki i krzesła. Na końcówce także przeprowadzka Centrum Kształcenia Zawodowego z ul. Pomorskiej. Zatem okres bardzo gorący i mnóstwo pracy.

- Dodatkowym utrudnieniem jest to, że się przeprowadzamy. Doby trochę za mało, ale wszystkie ręce na pokład. Nawet nauczyciele pomagają. Budynek A to jest ten, gdzie był podjazd dla karetek. Mamy tam najwięcej pomieszczeń dydaktycznych, ale także administracyjnych.  Budynek C z czerwonej cegły jest sprzątany i meblowany - wyjaśnia Magdalena Łabuza, dyrektor CEZIB-u.

gorzów cezib mechanik

i

Autor: materiały UM Gorzów CEZiB ma warsztaty z nowoczesnym sprzętem.

Tam są także klasy oraz na poddaszu będzie mini centrum SOWA. We wrześniu dojadą jeszcze monitory interaktywne. Budynek B pomiędzy A i C został ogrodzony i odpowiednio zabezpieczony, by uczniowie nie mieli do niego wstępu. W tym roku szkolnym będzie rekordowa liczba uczniów- 1600, z czego ponad 600 w pierwszych klasach.

Przypomnijmy - na Warszawską przeniósł się Zespół Szkół Mechanicznych oraz CKZ. Jako ostatnia przeprowadzi się Budowlanka.

Definitywny koniec lata?! Liście na drzewach już pożółkły. Czeka nas jesień?

Quiz. Wykształcenie polskich polityków. Czy wiesz jakie studia ukończyli znani polscy politycy?

Pytanie 1 z 20
Jarosław Kaczyński, prezes PiS, jest: