Tramwaj Gorzów

i

Autor: Łukasz Kulczyński / www.um.gorzow.pl

KOMUNIKACJA

W weekend wstrzymany ruch tramwajów na Piaski. Jak długo i dlaczego?

2023-08-31 15:40

Miejski Zakład Komunikacji w Gorzowie ifnormuje o czasowych zmianach w organizacji ruchu. Ma to związek z wydarzeniami odbywającymi się w ramach Nocnego Szlaku Kutlrualnego, a dokłądniej: pokazem kolekcji Natalii Ślizowskiej, który odbędzie się na ulicy Chrobrego. pasażerowie powinni się przygotować na niewielkie zmiany.

W sobotę w Gorzowie odbędzie się kolejna edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego, w ramach którego mieszkańcy będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych przez muzea, galerie i inne instytucje kultury. Do wydarzeń dołącza także Natalia Ślizowska, gorzowska projektantka, która na ulicy Chrobrego zorganizuje pokaz mody "Welcome Dubai". To kolekcja inspirowana naturą, która prezentowana była na największej wystawie świata EXPO 2020 w Dubaju. 

W związku z tym, że wydarzenia będą się odbywać w ścisłym centrum to konieczne jest wprowadzenie pewnych zmian w kursowaniu tramwajów. Pasażerowie, uważajcie!

Wstrzymany ruch tramwajów z centrum na Piaski. Będzie komunikacja zastępcza

MZK w Gorzowie informuje, że od godziny 20:30 wstrzymany zostanie ruch linii tramwajowych wożących pasażerów z centrum na osiedle Piaski oraz z powrotem. Chodzi o linie nr 2 i linie nr 3. Na ich miejsce wprowadzona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa w relacji Piaski - Dworcowa (dawny przystanek Zakłąd Energetyczny).

Linia nr 1, tak jak i autobusy zastępcze, będą kursować co 15 minut.

Ostatni tramwaj linii nr 2 odjedzie z przystanku Wieprzyce PKP w kierunku Piasków o godzinie 20.02, natomiast w drugą stronę, z przystanku Piaski w kierunku Wieprzyc, ostatni tramwaj odjedzie o godzinie 20:35.

Jeśli chodzi o linię nr 3 to ostatni tramwaj z przystanku Fieldorfa-Nila w kierunku Piasków odjedzie o godzinie 19.47, a w drugą stronę (Piaski-Fieldorfa Nila) o godzinie 20:23.

Jak pojedzie autobus? Trasa komunikacji zastępczej

Centrum - Piaski: Dworcowa (przystanek początkowy), Sikorskiego, Chrobrego (Katedra), Wybickiego, Kos. Gdyńskich (Krzywoustego), Borowskiego, Mieszka I (Borowskiego, Pl. Grunwaldzki, Sąd Okręgowy), Kazimierza Wielkiego (Chodkiewicza, Kilińskiego), Żółkiewskiego, Puszkina (Puszkina), Czarnieckiego, Piaski (przystanek końcowy).

Piaski - Centrum: Piaski (przystanek początkowy), Kazimierza Wielkiego (Kilińskiego, Chodkiewicza), Mieszka I (Sąd Okręgowy, Pl. Grunwaldzki), Borowskiego (Borowskiego), Armii Polskiej (Armii Polskiej), Wybickiego, Kosynierów Gdyńskich, Estkowskiego, Orląt Lwowskich, Dworcowa (przystanek końcowy).

Tam nie dojedziesz tramwajem! Jeziora w pobliżu Gorzowa, nad które możesz zabrać psa

Sonda
Korzystasz z komunikacji miejskiej?
Tramwajarze znów zamknęli Rondo Żaba. Duże utrudnienia dla pasażerów