nowalijki

i

Autor: Bartłomiej Nowosielski/UM Gorzów

MIASTO

Nowalijki znów na ryneczku, zainteresowanie gorzowian gigantyczne

2023-03-24 11:00

Początek wiosny, to już moment na pierwsze wiosenne, zdrowe warzywa. Ich zastosowanie pokazali dzisiaj [24.03] po godzinie 9 uczniowie gorzowskiego "Gastronomika", którzy dla przybyłych na ryneczek świętego Jerzego przygotowali pyszne kanapki ze szczypiorkiem, rzodkiewką, czy kiełkami na m. in. gziku.

Zbliża się sezon wielkanocny, więc w świeże warzywa będzie można się zaopatrzyć, a na co zwracać uwagę mówi gorzowski szef kuchni Kamil Tużnik:

Zwracajmy czasami uwagę, skąd de facto przyjechało warzywo, czy owoce, bo to zazwyczaj kupujemy. Starajmy się zerknąć na etykietę, bo jeśli jest napis: "z Polski", to wiemy, że to jest nasze. Bardzo często, jak jesteśmy z kolei na ryneczku, to jest regionalne, od naszych rolników, którzy mieszkają nieopodal.

Wydarzenie było organizowane przez GRH, gorzowski magistrat i Zespół Szkół Gastronomicznych. Swoje stanowisko miał również Miejski Rzecznik Konsumentów - Eugeniusz Kurzawski. Kto z porady nie zdążył skorzystać, może się udać do biura przy ulicy Łokietka 22.

Władca Pierścieni: ARCYTRUDNY QUIZ dla fanów. 10 na 10 mają tylko mistrzowie!

Pytanie 1 z 10
Jeden, by wszystkie odnaleźć, Jeden, by wszystkie zgromadzić i w ciemności związać...