Gorzów: przemysłówka

i

Autor: SG Była "Przemysłówka" (fot. archiwum).

Inwestycje Gorzów

Nowa dokumentacja przygotowana, można ruszyć z budową siedziby dla MCK

2023-04-04 15:46

Obiekt powstanie od zera. Pierwotna koncepcja przebudowy niskiego budynku w biurowcu przy Wełnianym Rynku nie wypaliła. Trzeba było go rozebrać i wykonać nowy projekt.

Nowy projekt jest, w maju rusza budowa siedziby gorzowskiego MCK-u. Przy "Przemysłowce' powstanie obiekt od podstaw. Pierwotnie dla centrum kultury miał być zaadaptowany tzw. niski budynek po banku. Okazało się, że nie jest to możliwe. W ocenie gorzowskiego magistratu zawinił projektant. Obiekt trzeba było wyburzyć, nowa siedziba MCK-u powstanie od zera.

Bierzemy projektanta, bo to on jest tym fachowcem, który zna się i ma uprawnienia. Tak się zdarzyło w przypadku „Przemysłówki”, że problem jest spory, ale dokumentację dziś już mamy. W tej chwili uzyskujemy zamienne pozwolenie na budowę. W maju roboty ruszą pełną parą - mówi Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa.

Ile potrwa budowa, na tę chwilę nie wiadomo. Prezydent Wójcicki szacuje, że do końca 2024 roku pracownicy Miejskiego Centrum Kultury będą mogli się wprowadzić do nowej siedziby. Jak już wcześniej informowaliśmy, miasto spotka się z projektantem w sądzie, gdzie będzie dochodziło swoich praw.

Przysłowia z nazwami miesięcy. 12 pytań, w każdym brakuje jednego wyrazu

Pytanie 1 z 12
Zaczynamy. Styczeń mrozi, ... skwarem grozi. Jakiego miesiąca brakuje?