Policja

i

Autor: Canva Pro

POLICJA

Nocna obława policji w Kostrzynie nad Odrą. Więzień uciekł ze szpitala. Wciąż trwają poszukiwania

2024-07-03 9:23

We wtorek (02.07) w godzinach popołudniowych ze szpitala w Kostrzynie nad Odrą uciekł 40-letni mężczyzna, który miał trafić do więzienia za liczne kradzieże i włamania. W trakcie badań mężczyzna wyskoczył przez okno i uciekł funkcjonariuszom. Mimo zarządzonej obławey, 40-latka wciąż nie udało się znaleźć.

Policja poszukuje uciekiniera. Miał trafić do więzienia

To była wyjątkowo intensywna noc w Kostrzynie nad Odrą. W godzinach popołudniowych, około 16:00, z okna tamtejszego szpitala wyskoczył 40-latek znajdujący się pod policyjnym nadzorem. Mężczyzna miał trafić do więzienia w celu odbycia kary ponad roku pozbawienia wolności. Skazany został za liczne kradzieże z włamaniem.

Mężczyzna wyskoczył przez okno z drugiego piętra budynku podczas badań diagnostycznych. Po informacji, że 40-letni mężczyzna oddalił się ze szpitala, do Kostrzyna nad Odrą skierowano policyjne siły, by jak najszybciej dotrzeć do mężczyzny" - informuje Grzegorz Jaroszewicz z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie.

Do akcji poszukiwawczej natychmiast ruszyło kilka policyjnych radiowozów, zarządzono obławę, a o 22:00 ustawiono posterunki blokadowe również na drogach wyjazdowych z Kostrzyna nad Odrą. Do pomocy w poszukiwaniach zostali ściągnięci także strażacy z dronem z jednostki OSP Santocko oraz OSP Bogdaniec.

Mężczyzna wciąż nie został odnaleziony

Mimo że do akcji poszukiwawczej rozdysponowano duże siły, a w poszukiwaniach brali udział zarówno policjanci jak i strażacy, to mężczyzny do tej pory nie udało się odnaleźć. Najprawdopodobniej oddalił się w stronę lasu.

Poszukiwania są kontynuowane i prowadzone wieloobszarowo — przyznaje Grzegorz Jaroszewicz.

Jeśli w swojej okolicy zauważyć coś lub kogoś podejrzanego, natychmiast skontaktuj się z policją pod numerem alarmowym 112.

Zobacz też: Gorzowska policja skontrolowała kierowców taksówek. Posypały się mandaty!

Sonda
Czy zdarzyło Ci się pomóc policjantom w poszukiwaniach?
Wandale z Torunia poszukiwani przez policję. Zniszczyli budynek