SPORT

Niesamowity wyczyn gorzowoskiego policjanta! Został mistrzem Polski Tour De Pologne!

2023-08-02 9:03

Starszy aspirant Mariusz Kamiński z Lubuskiej Policji odniósł wielki sukces w prestiżowym wyścigu Tour de Pologne Amatorów. Dzięki temu osiągnięciu założył koszulkę Mistrza Polski, zostając najlepszym policjantem w zawodach.

Ponadto, w klasyfikacji OPEN, rywalizując z blisko 2000 uczestnikami, zajął wysokie 10. miejsce. Ten wspaniały wynik jest rezultatem ciężkich treningów prowadzonych pod okiem Mistrza Świata Lecha Piaseckiego, które wymagały dużego wysiłku i poświęcenia czasu.

ORLEN Tour de Pologne Amatorów Memoriał Ryszarda Szurkowskiego to coroczna impreza sportowa, towarzysząca głównemu wyścigowi kolarskiemu Tour de Pologne UCI World Tour od 2010 roku. W zawodach biorą udział tradycyjnie policjanci, rywalizując o tytuł najlepszego w Górskich Mistrzostwach Polski Policji w Kolarstwie Szosowym. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji.

Kolarze ścigają się na fragmencie trasy, na której zawodowcy rywalizują w głównym wyścigu Tour de Pologne. Trasa jest bardzo wymagająca i zróżnicowana, obejmując trudne podjazdy oraz szybkie zjazdy. W tym roku trasa Tour De Pologne Amatorów oraz Górskich Mistrzostw Polski Policji w kolarstwie o Puchar Komendanta Głównego Policji miała długość 83 kilometrów i ponad 1850 metrów przewyższeń.

Wyścigu wzięło udział blisko 100 policjantów z całego kraju. Podczas ceremonii dekoracji, zwycięzcom wręczono puchary i medale, które zostały wręczone przez Komendanta Głównego Policji, generała inspektora Jarosława Szymczyka, wraz z zastępcą nadinspektorem Romanem Kusterem oraz organizatorem wyścigu Czesławem Langiem. To wyjątkowe wydarzenie, które łączy sportową rywalizację z zawodowcami i amatorami oraz promuje kolarstwo wśród funkcjonariuszy policji.

„To był ciężki, selektywny etap. Bardzo zobowiązująca trasa. Pięć mocnych podjazdów, których suma dała prawie 2000 m. Przy tym mocna, niemal zawodowa stawka. Obsada złożona z osób, dla których kolarstwo to po prostu życie. Wystarczy przy tym dodać, że średnia prędkość z całego etapu przewyższała 34 km/h. Dodatkowym utrudnieniem było oberwanie chmury, które zaskoczyło uczestników w połowie wyścigu. Ponadto 1860 uczestników na trasie. Przy zjazdach dochodzących nawet do 80 km/h było to spore wyzwanie” - powiedział Kamiński.

Ucieczka i peleton 80. Tour de Pologne mija Henrykowo koło Leszna
Sonda
Lubisz jeździć na rowerze?