PIŁKA NOŻNA

Niesamowite! Ten klub co mecz wyprzedaje ponad 80 tysięcy biletów!

2023-07-21 12:20

Mówi się, że piłka nie istnieje bez kibiców. Jednak River Plate, argentyńscy 36-krotni mistrzowie kraju, na pewno nie mają tego problemu. Mają oni niesamowitych fanów, co skutkuje tym, że przez 40 kolejnych meczów stadion jest przepełniony. Zobaczcie niesamowitą galerię zdjęć z tego stadionu i nie tylko!

River Plate, obok Boca Juniors, jest jednym z największych klubów w Argentynie i w całej Ameryce Południowej. Zlokalizowany w dzielnicy Puerto Madero w Buenos Aires, zespół ten od dawna przyciąga uwagę mediów, często za sprawą swoich ekscytujących i oddanych kibiców na trybunach.

Kilka lat temu, jak informowała Agencja Reutera, klub kibica River Plate miał aż 146 tysięcy zarejestrowanych członków. Dzięki tak ogromnemu wsparciu, na meczach tej najbardziej utytułowanej drużyny w Argentynie nigdy nie brakuje kibiców, niezależnie od tego, z kim grają.

Ze względu na ogromne zainteresowanie meczami i oddanie fanów, dwa lata temu rozpoczęła się renowacja Estadio Monumental, czyli domu River Plate, która niedawno została zakończona. Zdjęcia z nowo otwartej areny pełnej kibiców robią ogromne wrażenie, podkreślając wyjątkowość atmosfery, jaką tworzą wierni fani tego klubu.

Przed remontem, dom River Plate był już ogromnym stadionem, mogącym pomieścić 72 054 kibiców. Z taką liczbą miejsc zajmował czwarte miejsce pod względem największych stadionów w Ameryce Południowej, ustępując jedynie brazylijskim stadionom Mane Garrincha (72 788) oraz słynnej Maracanie (78 838), a pierwsze miejsce należało do stadionu Monumental w Peru, który mógł pomieścić aż 80 093 osób.

Po przeprowadzonym remoncie, Estadio Monumental przewyższa konkurencję, gdyż aktualnie może pomieścić aż 86 049 fanów. Ta nowa pojemność czyni go największym stadionem w całej Ameryce Południowej. Dzięki temu River Plate może teraz gościć jeszcze więcej wiernych kibiców, którzy wspierają swój klub podczas każdego meczu.

Sekretarz generalny klubu, Stefano Di Carlo, opublikował na Twitterze post z zapierającym dech w piersiach zdjęciem nowego stadionu, który został wypełniony po brzegi ponad 85 tysiącami kibiców. To dowód na ogromną miłość i oddanie fanów River Plate.

Co więcej, ciekawostka podana przez Stefano Di Carlo dodaje jeszcze większego znaczenia temu wydarzeniu. Mecz River Plate z Talleres Cordoba w ramach Copa Argentina będzie już 40. spotkaniem z rzędu, na które klub wyprzedał wszystkie dostępne bilety. To niesamowity wynik, świadczący o niesłabnącej popularności tego klubu i zapotrzebowaniu na jego mecze. Bez wątpienia emocje na stadionie sięgną zenitu, a wierni kibice stworzą niesamowitą atmosferę, wspierając swoją drużynę w tym ważnym spotkaniu.

Warto podkreślić, że River Plate, oprócz 36 mistrzostw Argentyny, może się również poszczycić takimi osiągnięciami jak trzy krajowe puchary, cztery triumfy w Copa Libertadores oraz jedno zwycięstwo w Copa Sudamericana. Niedawno klub z Buenos Aires ponownie zdobył mistrzostwo ligi, mając aż dziewięć punktów przewagi nad drugą drużyną. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie kolejki, co podkreśla ich dominującą pozycję i perspektywy na kolejne sukcesy.

Bartosz Kapustka po meczu Legia-Lech
Sonda
Interesujesz się piłką nożną?