Lufthansa

i

Autor: fot. allen watkin/www.commons.wikimedia.org

WOJNA

Niemiecka Lufthansa zawiesza loty do i z Teheranu. Wszystko ze względu na bezpieczeństwo

2024-04-11 8:25

W środę (10.04) wieczorem niemieckie linie lotnicze Lufthansa poinformowały o zawieszeniu lotów do i z Teheranu. Wszystko "ze względu na obecną sytuację na Bliskim Wschodzie". Samoloty nie będą tam latać prawdopodobnie do czwartku 11 kwietnia.

Niemcy zawieszają loty. Sytuacja jest niebezpieczna

W tej chwili nie ma już możliwości dolecieć do Teheranu niemieckimi liniami Lufthansa. Wszystko z uwagi na trudną sytuację na Bliskim Wschodzie i poważne zagrożenie bezpieczeństwa.

Nieustannie monitorujemy sytuację na Bliskim Wschodzie i jesteśmy w ścisłym kontakcie z władzami. Bezpieczeństwo pasażerów i członków załóg jest dla Lufthansy najwyższym priorytetem" – podała firma w oświadczeniu.

Na razie loty zawieszono do czwartku. Niewykluczone, że ograniczenia zostaną przedłużone

Niebezpiecznie na Bliskim Wchodzie. "Izrael zostanie ukarany" zapowiada Iran

Najwyższy przywódca Iranu, ajatollah Ali Chamenei, zapowiedział w środę, że Izrael "musi zostać i zostanie ukarany" za przypisywany mu zeszłotygodniowy atak na irański konsulat w stolicy Syrii, Damaszku.

Izrael nie przyznał się do ataku na placówkę w Damaszku, ale też i mu nie zaprzeczył. W bombardowaniu zginęło siedmiu członków irańskiego Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, w tym dwóch generałów odpowiadających za zagraniczne działania militarne Iranu.

MSZ Izraela zareagował na wypowiedź ajatollaha odpowiedzią na Twitterze:

Jeżeli Iran zaatakuje ze swojego terytorium, to Izrael odpowie bezpośrednio" - napisał cytowany przez agencję Reutera minister Israel Katz.

Dotychczas Iran atakował Izrael oraz wspierające go kraje, posiłkując się finansowanymi przez siebie ugrupowaniami zbrojnymi - m.in. separatystami jemeńskimi Huti, libańskim Hezbollahem, milicjami z terenu Syrii i Iraku czy palestyńskim Hamasem i Islamskim Dżihadem.

Zobacz też: Grudzień 2023. Izrael: Hamas złamał zawieszenie broni. Wznowiono działania wojenne

Sonda
Śledzisz sytuację na Bliskim Wschodzie?
Śmierć Polaka w Strefie Gazy. "To nie był przypadek" Ekspert ds. Izraela Michał Wojnarowicz