Niebezpieczny challenge na TikToku

i

Autor: pixabay.com / tiktok.com/@leparisien

TikTok

Niebezpieczny challenge na TikToku. Kilka osób już nie żyje! Jest nagranie z wyzwania

2023-07-29 13:45

Na TikToku pojawił się nowy niebezpieczny trend, który zdobył dużą popularność. Polega on na wyzwaniu do skoku do wody z łodzi poruszającej się z dużą prędkością. Niestety, już kilka osób straciło życie w wyniku tego wyzwania, w tym jeden mężczyzna, który zginął na oczach swojej rodziny, włączając dzieci i żonę. Nagranie z challenge'u znajdziecie poniżej!

Niebezpieczny challenge na TikToku. Lekarze alarmują!

Na TikToku rośnie popularność wyzwania oznaczanego jako #Boatjumping. Polega ono na skakaniu z łodzi poruszającej się po wodzie. W Alabamie, w południowo-wschodniej części USA, zanotowano już cztery tragiczne przypadki śmiertelne związane z tym trendem, a każda z ofiar zginęła podczas nagrywania filmu, który miał zostać opublikowany w mediach społecznościowych.

- W ciągu ostatniego pół roku mieliśmy cztery utonięcia, których można było uniknąć – mówi kapitan Jim Dennis z oddziału ratunkowego w Childersburgu, cytowany przez New York Post. - Myślę, że ludzie są bardziej skłonni zrobić coś głupiego, gdy nagrywa ich kamera. Po prostu chcą się popisać przed przyjaciółmi w mediach społecznościowych - dodał.

Ratownicy alarmują, że ta "zabawa" może zakończyć się tragicznie. Podkreślają, że choć wyzwanie może wydawać się niewinne, to w rzeczywistości jest równie niebezpieczne jak skakanie na beton. Istnieje poważne ryzyko trwałego paraliżu lub nawet śmierci.

Na czym polega niebezpieczny challenge #BoatJumping?

- Wyzwanie polega na tym, że płyniesz bardzo szybko łodzią, a gdy już osiągasz pożądaną prędkość, wchodzisz na krawędź i skaczesz. Nie nurkujesz, tylko lecisz na stopy i pochylasz się do przodu – wyjaśnia Dennis.

Na TikToku również ostrzega się przed niebezpieczeństwem. Po wpisaniu hasztagu #Boatjumping pojawia się informacja, że to wyzwanie może prowadzić do urazów. Niemniej jednak, nadal pojawiają się liczne filmiki przedstawiające tego typu aktywność, często nagrywane w żartobliwy sposób, a internauci komentują je z rozbawieniem.

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!
Sonda
Czy korzystasz i będziesz korzystać z TikToka?