gorzów pikieta ukraina

i

Autor: Łukasz Kulczyński/gorzow.pl Mieszkańcy Gorzowa licznie biorą udział w akcjach.

"Nie możemy być obojętni!" Gorzowianie wspierają Ukrainę

2022-02-25 14:30

Mieszkańcy oraz Ukraińcy wspólnie organizują pikiety. Wieczorem (25.02) kolejne spotkanie w centrum na Starym Rynku, by wesprzeć Ukrainę w walce z rosyjskim najeźdzcą. W pomoc angażują się: magistrat, szpital czy LUW.

Ponownie zwolennicy Ukrainy spotkają się w Gorzowie o godz. 18. W tym samym miejscu w czwartek (24.02) odbyła się pierwsza demonstracja, która zgromadziła około 200 mieszkańców. Wśród nich byli także Ukraińcy. Uczestnicy mieli hasła i flagi i zgodnie twierdzili, że nie mogą być obojętni na ludzkie cierpienie. Odśpiewano także hymn ukraiński.

Głos zabrał także prezydent Gorzowa, który zapewnił że zrobi wszystko, by przyjąć uchodźców w dobrych warunkach. Jednym z miast partnerskich Gorzowa są Sumy, które zostały zaatakowane przez Rosjan. Magistrat skontaktował się z nim proponując  pomoc.  Kolejna pikieta dziś (25.02) o godz. 18 na Starym Rynku.

gorzów szpital ukraina

i

Autor: materiały szpitala Gorzów

Gorzowski szpital też wspiera walczących Ukraińców. Część personelu to obywatele Ukrainy- prawie 80 osób: lekarzy, salowych i kucharek. Zarząd lecznicy postanowił wysłać wsparcie do okupowanej przez Rosjan Ukrainy.

Robert Surowiec, wiceprezes szpitala poinformował podczas czwartkowej pikiety, że zarząd wyśle ciężarówkę leków, opatrunków, bandaży i kroplówek do szpitala w zbombardowanym Iwano-Frankowsku. Niektórzy ukraińscy lekarze chcą jechać na wschodnią granicę jako wolontariusze. Z kolei Centrum Zdrowia Psychicznego oferuje pomoc psychologiczną ukraińskim mieszkańcom Gorzowa.

Dołhobyczów: Polacy na granicy czekają kilkanaście godzin na rodziny i znajomych z Ukrainy

QUIZ. Najsłynniejsze nagrody na świecie. Wiesz, kto ciągle o nich marzy? Pochwały od nas za 8/10

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Eurowizji nigdy nie wygrał reprezentant...