gorzów ukraina 1

i

Autor: materiały UM Gorzów Obok flag Gorzowa i Polski pojawiła się także flaga Ukrainy.

Gorzów solidaryzuje się z Ukrainą. Jaką pomoc oferuje?

2022-02-24 15:07

"Ta noc odmieniła losy świata" – napisał na swoim facebooku Jacek Wójcicki, prezydent Gorzowa. Wczesnym porankiem (24.02) doszło do ataku Rosjan na wolną, niepodległą Ukrainę, naszego sąsiada. Jakie kroki podejmuje miasto?

Prezydent Wójcicki wyraził swoje poparcie dla narodu ukraińskiego w walce o utrzymanie niepodległości. Zapewnił, że podejmuje wszelkie działania, aby sprostać spodziewanej fali emigracji, jak i utrzymaniu normalnego funkcjonowania naszego miasta. Zaapelował o zachowanie spokoju.

- Magistrat, na zlecenie wojewody lubuskiego, wyznaczył miejsca dla ewentualnych uchodźców. Urzędnicy wytypowali obiekty administrowane przez miasto i wybrali sześć lokalizacji, w których pomieści się 451 osób - wyjaśnia Marta Liberkowska z gorzowskiego ratusza.

gorzów ukraina 2

i

Autor: materiały UM Gorzów Na facebooku miasta umieszczono takie zdjęcie.

W Gorzowie oraz w powiecie gorzowskim mieszka i pracuje około 20 tysięcy Ukraińców. Jak zapewnił prezydent Wójcicki – w Gorzowie mogą się czuć bezpieczni.

Wojna na Ukrainie

Wojna na Ukrainie to nie pierwszy haniebny wyczyn Putina. Wcześniej zdarzyło się to... Tysiące osób zginęło

Pytanie 1 z 10
Rosja czynnie zaangażowała się we wsparcie jednej ze stron konfliktu w czasie wojny o Górski Karabach. Między innymi przekazała dostawy broni warte prawie miliard dolarów: