gorzów strażnicy palenie

i

Autor: powiatpolicki.info zdjęcie ilustracyjne

Po kontrolach gorzowskich strażników

Nie jest źle, ale mogłoby być lepiej. Czym palą gorzowianie?

2023-03-07 17:04

Gorzowianie w piecach palą odpowiednim materiałem, choć niestety jeszcze nadal zdarzają się wyjątki. Droga do bycia eko nie jest łatwa, zwłaszcza gdy ceny opału poszybowały w górę. Jak wypadły kontrole gorzowskich strażników?

Tej zimy w Gorzowie mroźnych dni było nie za wiele, ale gdy temperatura spada poniżej zera podkręcamy ogrzewanie. Niestety wysokie ceny węgla czy drewna mogły skłonić do palenia innymi toksycznymi odpadami. Do drzwi pukali gorzowscy strażnicy.

- Kryzys energetyczny, który nam doskwierał zwłaszcza na początku sezonu zimowego, nie przełożył się na zwiększoną ilość spalania odpadów. W sześciu przypadkach nałożone zostały mandaty karne. Najczęstszym odpadem wykorzystywanym do ogrzewania są elementy meblowe pokryte powłokami ochronnymi z tworzyw sztucznych - mówi Andrzej Jasiński, szef straży miejskiej.

gorzów strażnicy palenie 1

i

Autor: archiwum redakcji Gorzowian sprawdzają strażnicy.

W sumie przeprowadzono ponad 70 kontroli. Gorzowscy strażnicy jeszcze nie zakończyli działań. Najważniejsze jest to, że sytuacja się poprawia i coraz bardziej zdajemy sobie sprawę, że także my jesteśmy odpowiedzialni za jakość powietrza.

Policyjny nalot na taksówkarzy i przewoźników "na aplikację"

QUIZ. Dzień Kobiet. Test nie tylko dla pań. Co wiesz o kobietach i ich święcie?

Pytanie 1 z 12
Sufrażystki walczyły o...