Zabytkowe narzędzia

i

Autor: M.Pa

Ciekawostki

Niezwykłe przedmioty z poprzedniej epoki! Muzeum Zabytkowych Narzędzi zaprasza do zwiedzania

2024-04-27 15:25

Niewiele osób wie, że od jakiegoś czasu w Gorzowie działa Muzeum Zabytkowych Narzędzi. Można tam znaleźć ciekawe przedmioty wykorzystywane w codziennym życiu, czy to w kuchni, w budownictwie czy chociażby w pracach polowych. Kolekcja składa się z trzech tysięcy eksponatów, o których istnieniu nie miałeś pojęcia!

Muzeum Zabytkowych Narzędzi w Gorzowie. Gdzie się znajduje i co można tam zobaczyć?

To wyjątkowe i jedyne takie miejsce w Gorzowie. Muzeum Zabytkowych Narzędzi zlokalizowane jest przy ulicy Husarskiej 26. To pierwsza taka stała ekspozycja w całym województwie, dlatego tym bardziej warto ją zobaczyć.

Znajdujące się tam narzędzia dotyczą wielu niegdysiejszych dziedzin pracy: są narzędzia ciesielskie, dekarskie, złotnicze, zegarmistrzowskie, szewskie, kaletnicze, szklarskie i wiele, wiele więcej. To niezwykła okazja, by zobaczyć czego używali nasi przodkowie w codziennym życiu. Zwłaszcza, że niektóre z tych przedmiotów pomagały w wykonywaniu zawodów, które w tej chwili już nawet nie istnieją. 

- Od wielu lat kolekcjonowałem ciekawe stare narzędzia i wpadłem na pomysł pokazania ich szerokiej publiczności – przyznał Tomasz Maciejewski, założyciel muzeum.

Kolekcja liczy obecnie ponad trzy tysiące przedmiotów! Podczas zwiedzania można też skorzystać z wiedzy założyciela obiektu, który w pasjonujący sposób opowiada o zastosowaniu i historii swoich eksponatów.

Wizyta w muzeum jest całkowicie bezpłątna, warto jednak wcześniej zadzwonić pod numer: 604 973 252 i umówić się na zwiedzanie. 

Sonda
Interesujesz się starociami?
Szczecińscy policjanci odnaleźli cenne zabytki