Gorzów: błonia

i

Autor: SG W tym miejscu pojawi się wielki napis z sercem i Gorzowem.

Napis z Gorzowem i sercem stanie na nadwarciańskich błoniach

2021-10-22 17:06

Instalacja stanie w miejscu „pocztówkowym”. Będzie dobrze widoczna z bulwaru, można będzie robić sobie zdjęcia mając ją w tle. Napis, który wygrał w głosowaniu na budżet obywatelski 2021 ma pojawić się w pierwszej połowie przyszłego roku.

Napis "wyznający miłość" Gorzowowi stanie nad Wartą. Dokładnie w miejscu, gdzie zaczynają się błonia, przy ul. Fabrycznej.​ Litery będą miały 2 metry wysokości, a cały napis 17 metrów długości. Innymi słowy będzie duży i będzie rzucał się w oczy, ale o to chodzi. Pomysł na taką instalację wygrał w ubiegłorocznym głosowaniu na budżet obywatelski w kategorii ogólnomiejskiej. Kiedy mieszkańcy go zobaczą, jeszcze dokładnie nie wiadomo. Ma to być pierwsza połowa przyszłego roku. Pomysłodawczyni napisu jest rozczarowana, że trwa to tyle czasu.

Teoretycznie powinno być zrealizowane to już w tym roku. Dziwię się, że jest opieszałość ze strony urzędu miasta. Nie wiem czy mają jakieś problemy techniczne. Nie informowano mnie z czego wynikają te opóźnienia - mówi Monika Drubkowska.

Gorzow: błonia

i

Autor: SG

Na najbliższej sesji napisem zajmą się radni. Miasto zamierza na ten cel wziąć kredyt, ponad 440 tys. zł. Oprócz samego napisu sfinansowane będą drzewka solarne, które mają go zasilać.

Rekordy budowlane

Pytanie 1 z 10
Najwyższy budynek w Europie? Nie mylić z najwyższym budynkiem w UE, którym jest warszawski Varso Tower (310 m). Chodzi o Lakhta Center (Łachta Centr) w Peteresburgu (Rosja), czyli siedzibę Gazpromu. Jak wysoki jest wieżowiec Lakhta Center?
Wieżowiec Lakhta Center