Psy

i

Autor: Canva Pro

QUIZ

QUIZ Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz dla prawdziwych psiarzy

2024-04-13 15:22

Nie bez powodu mówi się, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka. Zgodzą się z tym zapewne wszyscy właściciele czworonogów, którzy każdego dnia witani są przez swoich pupili merdaniem ogonka, radosnym szczekaniem i soczystym całusem. Psy to wspaniali towarzysze, a każda rasa ma swój wyjątkowy charakter. A Ty, jak dobrze znasz się na psich rasach? Sprawdź wiedzę w naszym quizie!

Według szacunków obecnie na świecie może istnieć około 800 ras psów, jednak nie wszystkie uwzględnione są w oficjalnym spisie FCI (Fédération Cynologique Internationale - Międzynarodowa Organizacja Kynologiczna). W rankingu FCI znajduje się ich nieco ponad 300, pozostałe uznawane są pewne odmiany tej samej rasy

Najpiękniejsze rasy psów na zdjęciach. Rozpoznasz je wszystkie? 

Każdą rasę cechuje nie tylko inny wygląd, ale też inny charakter, usposobienie i potrzeby. Niektóre z nich nadają się na kanapę, inne wolałyby swobodnie biegać po podwórku. Bez wątpienia każdy miłośnik psów znajdzie rasę idealnie pasującą do jego oczekiwań i stylu bycia. Chociaż czasami naprawdę trudno się zdecydować... A Ty, jak dobrze znasz rasy psów? Sprawdź się w naszym quzie. Jeśli zdobędziesz 10/10 możesz się uważać za prawdziwego psiarza!

Najpiękniejsze rasy psów. Jak dobrze znasz je wszystkie? Quiz

Pytanie 1 z 10
Co to za rasa?
Husky
Listen on Spreaker.