Koty

i

Autor: Canva Pro

QUIZ

Quiz: Najpiękniejsze rasy kotów. Czy znasz je wszystkie? Quiz dla prawdziwych kociarzy!

2024-04-13 15:22

Kochamy je za słodkie pyszczki, przytulne futerka i to, że zawsze chodzą własnymi ścieżkami. Koty, towarzyszą ludziom od najdawniejszych czasów. Już w starożytnym Egipcie miały status świętych. Teraz są ulubionymi pupilami w wielu domach na całym świecie! Jeśli też jesteś kociarzem sprawdź, czy rozpoznasz wszystkie rasy kotów po zdjęciach!

Ile jest ras kotów na świecie?

Jak podaje Międzynarodowa Federacja Felinologiczna, dotychczas na świecie wyodrębniono około 50 gatunków kotów. Niektórzy twierdzą jednak, że liczba ta może być nawet dwukrotnie wyższa!

Według danych w gospodarstwach domowych na całym świecie może żyć nawet ok. 500 milionów kotów, a statystyki te nie uwzględniają zwierząt bezdomnych, których może być dwa razy tyle, albo i więcej.

Każda rasa ma swoje indywidualne cechy charakteru. Ragdolle są wyjątkowo spokojne i idealne dla dzieci, brytyjskie zasadniczo unikają pieszczot, a kotów abisyńskich lepiej nie denerwować. Jedne z nich mają gęste futro podczas gdy inne nie mają go wcale, niektóre są małe, inne osiągają wagę nawet powyżej 10 kilogramów.

Wśród tych wszystkich ras czasami naprawdę trudno się połapać. A Ty, jak dobrze je znasz? Sprawdź w naszym quzie czy rozpoznasz kota po zdjęciu. Jeśli zdobędziesz 10/10 możesz się uważać za prawdziwego kociarza!

Jak dobrze znasz rasy kotów? QUIZ

Quiz dla prawdziwych kociarzy! Jak dobrze znasz rasy kotów? Dopasuj według zdjęcia

Pytanie 1 z 10
Jaka to rasa kota?
Kot brytyjski
Listen on Spreaker.