Siatkówka plażowa

i

Autor: Hotspaces / www.pixabay.com

LATO

Nad wodą nie ma nudy! W co się bawić nad jeziorem? Gry i zabawy na plaży

2024-05-13 8:42

Wakacje to słońce, a jak słońce to plaża i woda! Letni czas dla wielu osób nieodłącznie wiąże się z wypoczynkiem na plaży lub nad morzem. Ciepły piasek i orzeźwiająca kąpiel to idealny sposób na spędzenie wolnego dnia. Ale co robić, kiedy beztroskie opalanie i pluskanie zaczyna nam się nudzić? Sprawdź nasze pomysły na ciekawe zabawy nad wodą!

Możliwości zabawy nad wodą, czy to nad jeziorem czy morzem, są wręcz nieograniczone. Warto wybrać swoją ulubioną aktywność i cieszyć się czasem spędzonym na świeżym powietrzu.

W co się bawić na plaży? 5 ciekawych propozycji

1. Pograj w coś!

Do najpopularniejszych sportów uprawianych na plaży należy oczywiście siatkówka plażowa. To dobry sposób na aktywne spędzenie czasu z rodziną lub znajomymi. Miękki piasek może i nie ułatwia biegania, ale z pewnością gwarantuje "miękkie lądowanie" w przypadku upadku. Obecnie na wielu plażach znajdują się specjalne siatki do gry, które są bezpłatnie dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

Jeśli w miejscu, w którym wypoczywasz nie będzie siatki możesz pograć w piłkę plażową. Tutaj wystarczy tylko piłka i dwie drużyny, które będą rywalizować o punkty.

Oprócz tego dobry pomysłem będzie frisbee. Możecie grać w zwykłe rzuty lub zorganizować konkurencje, takie jak np. rzut na celność czy kto rzuci dalej.

2. Zbuduj zamek z piasku

Zabawy w piasku to zawsze dobry pomysł zarówno dla najmłodszych jak i dla tych nieco starszych. Zbudować można wszystko co tylko podsunie wyobraźnia. Standardem są oczywiście zamki, ale warto spróbować zbudować także coś innego i oryginalnego.

Budowanie z piasku to świetna zabawa dla całych rodzin!

3. Zagraj w kamienie

Jeśli nie masz żadnych przyborów to ciekawie można się bawić nawet w prostych grach, takich jak np. rzucanie kamieniami do wody. Można urządzić zawody i wyłonić osobę, która rzuca najdalej lub też rzucać w określone cele.

Oczywiście jest to zabawa, którą należy wykonywać ostrożnie - przed rzutem koniecznie upewnij się, że nie trafisz w żadną osobę i nie stworzysz zagrożenia dla innych plażowiczów.

4. Zbieraj muszelki

Spacer po plaży w poszukiwaniu najpiękniejszych muszelek to niezwykle odstresowujące zajęcie. Czasami uda się znaleźć prawdziwe perełki bądź skamieliny.

Z zebranych muszelek można później stworzyć ciekawy stroik lub w dowolny sposób przyozdobić nimi mieszkanie i przez cały rok czuć klimat ciepłego lata.

5. Postaw na sporty wodne

Na plaży można grać w siatkówkę, a w wodzie popularnym sportem jest... piłka wodna i gra w zbijaka! W obu przypadkach do zabawy potrzebne są dwie drużyny, które rywalizują ze sobą o punkty.

Sonda
Lubisz wypoczywać na plaży?
Dwa oblicza jednej plaży