Gorzów: policyjna motorówka

i

Autor: KMP w Gorzowie

Nad lubuskimi jeziorami bezpieczeństwa strzeże 13 policyjnych motorówek

2022-06-29 15:57

Pracujący na nich funkcjonariusze dbać będą o to, żeby wypoczywający nad wodą byli bezpieczni. Nic jednak nie zastąpi zdrowego rozsądku. Alkohol, brawura czasami bierze górę.

Policyjne łodzie patrolują lubuskie jeziora. Lato w pełni, upały dają się we znaki, nic dziwnego, że wielu mieszkańców szuka ochłody nad jeziorami. A tych w województwie lubuskim nie brakuje. O bezpieczeństwo dbają m.in. policjanci. Jeziora w naszym regionie patroluje 13 policyjnych motorówek. W ostatni weekend w Polsce utonęło 19 osób, na szczęście w regionie lubuskim do takich tragedii nie doszło.

Miejmy nadzieję, że uda nam się wspólnymi siłami, ze wszystkimi podmiotami, także pozapolicyjnymi doprowadzić do tego, że tych utonięć nie będzie, a jeżeli się zdarzą, że będzie ich niewiele - Mówi Bogdan Piotrowski, zastępca komendanta​ wojewódzkiego policji w Gorzowie:

Mundurowi przypominają, żeby odpoczywać nad wodą z rozsądkiem. Nie wchodźmy do wody po alkoholu, nie spuszczajmy wzroku z dzieci, do kąpieli wybierajmy tylko miejsca dobrze nam znane, najlepiej gdzie nad bezpieczeństwem czuwa ratownik. W 2021 roku w Lubuskiem utonęło 12 osób.

Bardzo trudny quiz o życiu. Niewiele osób zna odpowiedzi na te pytania

Pytanie 1 z 8
Jak się nazywała pierwsza żona Aleksandra Wielkiego?