Deszcz zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: CC Unsplash.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie poglądowe

prognoza pogody

Nad Gorzów nadciąga pogodowy armagedon?! Ta prognoza pogody mówi wszystko

2024-05-23 12:33

Przez kilka ostatnich dni całą Polske straszyła burza i ulewne deszcze. Dotyczyło to również Gorzowa Wielkopolskiego. Mieszkańcy w środowy wieczór otrzymali alerty RCB, a Galeria Askana udostępniła dla kierowców darmowy parking, aby ci pochowali swoje samochody przed ewentualnym żniwem.

Na szczęście skończyło się na strachu. Fakt faktem deszcz w nocy padał i to dość intensywnie, ale większych szkód nie narobił. Czy burze powrócą do Gorzowa? To pytanie z pewnością zadają sobie mieszkańcy, którzy są gotowi na "przyjęcie" kolejnego, mocniejszego opadu. Nikt się jednak nie spodziewa, jak mocny będzie to opad. W czwartym kwartale 2023 roku byliśmy świadkami potężnej nawałnicy w Gorzowie, o której mówiła cała Polska.

Gorzów znów będzie pod wodą? Meteorolodzy ostrzegają!

Do końca tygodnia, czyli do 26 maja w Gorzowie ma padać, ale z przerwami. Ma być to jednak deszcz jak każdy inny. Prawdziwy armagedon, według skandynawskich meteorologów z portalu yr.no, ma nadejść we wtorek, 28 maja. Meteorolodzy prognozują nawet 14 mm deszczu na m2. To może spowodować, że Gorzów znów będzie pod wodą, jak niedawno Gniezno.

Tak wyglądała nawałnica w Gorzowie pod koniec 2023 roku. Czy to samo czeka nas niebawem?

Na szczęście do tego dnia jeszcze daleko, więc prognozy pogody mogą ulec zmianie. Jeśli jednak tak się nie stanie, to czeka nas naprawdę ciężki koniec maja!

Niszczycielska nawałnica przeszła przez Gorzów Wielkopolski
Sonda
Czy wierzysz długoterminowym prognozom pogody?