POGODA

Gorzów znów zalany, strażacy interweniowali. Skutki załamania pogody w Gorzowie

2023-11-24 9:22

W nocy z czwartku na piątek (23/24.11) przez Gorzów przeszła fala intesywnych opadów, którym towarzyszył silny wiatr, miejscami osiągający prędkość nawet do 90 km/h. To spowodowało, że wiele miejsc znalazło się pod wodą, a strażacy musieli interweniować do połamanych gałęzi i powalinych drzew.

Ulice w Gorzowie zalane

Po raz kolejny nagłe załamanie pogody mocno dało się we znaki mieszkańcom Gorzowa. Opady deszczu sprawiły, że na ulicach pojawiły się ogromne kałuże utrudniające przejazd. W niektórych miejscach woda dosłownie płynęła po drogach.

Najgorzej sytuacja wyglądała m.in, na ulicy Warszawskiej, która w okolicy skrzyżowania z ul. Parkową została całkowicie zalana. Nie lepiej wyglądała też ulica Teatralna, a na ul. Krótkiej woda stała jeszcze w piątkowy poranek (24.11).

Intensywna noc dla strażaków. Zanotowano kilkanaście interwencji

W związku z ulewą i silnym wiatrem gorzowscy strażacy przyjęli w nocy kilkanaście zgłoszeń, przede wszystkim do powalonych drzew i gałęzi.

Cała noc była dla nas bardzo intensywna, ale na szczęście bez poważnych zdarzeń. Mieliśmy kilka przypadków powalonych drzew, a jedno z nich uszkodziło samochód. Poza tym przewrócony baner reklamowy i reklama, która oderwała się z jednego z balkonów - stwarzała zagrożenie, dlatego konieczne było jej usunięcie. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Ogółem wyjeżdżaliśmy czternaście razy, ale nie wszystkie zgłoszenia związane był z wichurą" - powiedział Bartłomiej Mądry, rzecznik gorzowskich strażaków.

W tej chwili sytuacja pogodowa w całym województwie lubuskim powinna się nieco uspokoić.

Sonda
Boisz się nagłych zmian pogodowych?
Ulewa w Warszawie. Woda zalała drogi, parkingi i torowiska