Żłobek w Gorzowie

i

Autor: UM Gorzów

EDUKACJA

Nabór do żłobków w Gorzowie 2024. Kiedy rozpocznie się rekrutacja? Ważne terminy

2024-04-13 16:07

Już w poniedziałek (15.04) rozpocznie się rekrutacja do żłobków miejskich, która zawsze budzi sporo emocji wśród rodziców chcących posłać tam swoje maluchy. Miejsc w publicznych żłobkach jest zazwyczaj za mało, aby zaspokoić potrzeby wszystkich chętnych. Dlatego lepiej nie przegapić terminów!

Żłobki miejskie w Gorzowie. Gdzie zapisać dziecko?

W mieście działają cztery miejskie żłobki: przy ulicy Wróblewskiego 50, Obotryckiej 1, Słonecznej 10 oraz Maczka 23. To właśnie do tych placówek już wkrótce rozpocznie się elektroniczna rejestracja.

Oprócz tego funkcjonują także żłobki niepubliczne oraz kluby dziecięce, do których można zapisać maluchy, którym nie uda się zakwalifikować do placówki miejskiej.

Żłobki niepubliczne znajdują się praktycznie na każdym osiedlu tak, aby pracujący rodzice nie musieli jeździć przez pół miasta, aby zostawić dziecko pod opieką. Łącznie na terenie Gorzowa funkcjonują 22 takie miejsca. Działa też Klub Dziecięcy przy ulicy Walczaka 23.

Czy za pobyt dziecka w żłobku trzeba płacić?

Zgodnie z przyjętą przez miasto uchwałą pobyt dziecka w żłobku publicznym podlega opłacie, chociaż jest ona nieporównywalnie niższa niż za żłobek niepubliczny.

Za podstawowy, to znaczy dziesięciogodzinny pobyt dziecka w żłobku miejskim, należy zapłacić 250 zł miesięcznie. Można zdecydować się na "wersję rozszerzoną". Wtedy każda dodatkowa godzina kosztuje 30 zł.

Do tego należy doliczyć stawkę za jedzenie, która wynosi 7 zł za każdy dzień pobytu dziecka w żłobku.

Ważne terminy! Kiedy i gdzie złożyć wniosek o przyjęcie dziecka?

Nabór do żłobków miejskich rozpocznie się w poniedziałek, 15 kwietnia o godzinie 8:00 i prowadzony będzie drogą elektroniczną.

Najpierw należy się zarejestrować w systemie i tam wypełnić kartę przyjęcia dziecka. Następnie wydrukowaną kartę trzeba dostarczyć do wybranej placówki wraz z odpowiednimi dokumentami potwierdzającymi sytuację rodzinną. Jest na to czas do 30 kwietnia do godziny 13:00.

Później komisja weryfikacyjna przeanalizuje zgłoszenia i między 16 a 20 maja wywieszone zostaną listy przyjętych.

Do 31 maja rodzice lub opiekunowie muszą podpisać umowy określające zasady korzystania ze żłobka. W przypadku niepodpisania umowy w wymaganym terminie dziecko nie zostanie przyjęte do placówki.

O przyjęciu dziecka zdecyduje liczba punktów.

O tym czy maluch zostanie zakwalifikowany do żłobka czy nie zdecyduje liczba punktów przyznanych mu w procesie rekrutacyjnym oraz liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje placówka.

Pod uwagę będą brane m.in. takie kryteria jak wielodzietność, niepełnosprawność, dochody czy stan cywilny rodziców lub opiekunów. Więcej szczegółów dotyczących rekrutacji oraz przydatne linki znajdziecie na stronie miasta: www.um.gorzow.pl.

Sonda
Planujesz zapisać dziecko do żłobka?
M jak mama - Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku?